Ostatnie wolne miejsca na Wild Run 2023

Foto: Mat. Pras.

Już niewiele brakuje do zapełnienia list startowych na Wild Run 2023. To charytatywny Dziki bieg Fundacji ZOO Wrocław – DODO ścieżkami wrocławskiego zoo, z którego pełny dochód wesprze zagrożone gatunki. W tym roku 8 października biegniemy dla zwierząt Afryki.

Marta Gondek – prezes fundacji ZOO Wrocław DODO.

O sportowym wydarzeniu mówi Weronika Skupin – rzeczniczka ZOO Wrocław.

Dokładnie 904 osób zapisało się do biegu. Mamy jedynie 1000 miejsc na bieg główny na dystansie 10 km. Ci, którzy chcą bawić się z nami i przy okazji zrobić coś dobrego, powinni się spieszyć. Nie ma już miejsc na bieg młodzieżowy na dystansie 1 km. Można jednak pobiec z nami wirtualnie – nie ma limitu miejsc na bieg online. Są z nami już biegacze z innych krajów świata, Wielkiej Brytani, Chin i Belgii.

Biegnij się zapisać na Wild Run

Frekwencja na tym etapie zapisów do Wild Run jest wysoka. Nie ma już wolnych numerów startowych na bieg młodzieży na dystansie 1 km. Zapraszamy także dzieci do udziału w Wild Runi na dystansie 100 m – zapisy do tego biegu ruszą w dniu biegu, 8 października w biurze zawodów na terenie zoo, które będzie czynne od godz. 14.00.

Pakiet na bieg główny na dystansie 10 km kosztuje w tym momencie 100 zł. W jego skład wchodzą nie tylko medal do otrzymania na mecie, ale także pamiątkowa torba biegowa i magnes. Dodatkowo można dokupić koszulkę biegu oraz ręcznik. Zawodnicy pobiegną na dystansie dwóch pętli po 5 km. Trasa prowadzi między wybiegami zwierząt we wrocławskim zoo oraz fragmentem chodnika wzdłuż ul. Wróblewskiego.

Bieg organizuje po raz siódmy wspólnie organizuje Fundacja Zoo Wrocław Dodo, Zoo Wrocław oraz Stowarzyszenie ProRun Wrocław. Do Wild Run można zapisać się przez stronę wildrun.eu.

Dla kogo biegniemy

W tym biegu liczy się udział i wsparcie, a nie wynik. Trasa jest kręta i prowadzi częściowo po nawierzchni z kostki, więc nie sprzyja biciu rekordów na dychę. Warto wziąć sobie do serca szczytną ideę biegu. Najważniejsze są dla nas zwierzęta.

– W tym roku dochód z Wild Run zostanie przeznaczony na projekty ochrony zagrożonych zwierząt w Afryce: oryksów, adaksów, żółwi wodnych i lądowych, lemurów z Madagaskaru, fenków, okapi, manatów afrykańskich i pingwinów przylądkowych – mówi Marta Gondek, prezes Fundacji ZOO Wrocław – DODO, organizatorka biegu. – W ubiegłym roku udało nam się zebrać rekordowe 82 tys. zł, które w całości zostały przekazane na wsparcie projektów ochroniarskich w Azji – dodaje.

Biegną z nami

Na wspólny sukces składają się pieniądze z pakietów startowych i pochodzące od Sponsorów. W tym roku współpracę z nami zadeklarowało wielu Partnerów, którym jesteśmy wdzięczni za okazane serce. Wiele z tych firm wspiera Wild Run od lat.

W Wild Run 2023 biegną z nami Zooplus AG, TOM-INSTAL,Prostaf, Centrum Basen Ślęza, Aqua Serwis, Orfin, Lody Wanda, restauracja Laguna, Pol-Vending oraz Decathlon. Zachęcamy do włączenia się wirtualnie w WildRun 2023.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content