Mieszkańcy Placu Grunwaldzkiego walczą o głosy w budżecie obywatelskim

fot. Radio Rodzina

Pracowali aż dwa lata, aktywizując wszystkie grupy mieszkańców osiedla Plac Grunwaldzki, w tym wrocławskie uniwersytety i sektor biznesowy. Teraz walczą o głosy wrocławian i wrocławianek. Trwa kampania WBO „Odnowa na Grunwaldzie”, która ma umożliwić odnowienie skrzyżowania ulic Ładnej i Miłej oraz wybrzeża na Pasteura – kluczowych lokalizacji dla mieszkańców osiedla.

Kampania promująca dwa projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego to finał przedsięwzięcia „Pracownia obywatelska – Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA”, w ramach którego odbyło się prawie 50 spotkań edukacyjnych, badawczych i konsultacyjnych, angażujących ponad 500 osób w różnym wieku.

Mówi Krzysztof Bielaszka, lider projektu z Fundacji Ładne Historie.

-Osiedle Plac Grunwaldzki skupia zarówno kampusy uczelni, jak i sektor biznesowy. Mieszkańcy sami zgłosili miejsca, które należy wyremontować i odnowić. – dodaje Dagmara Furmanek-Lorenc.

Odnowa Placu Grunwaldzkiego to projekt kilkuetapowy. W ramach głosowania do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego społecznicy chcieliby ulepszyć infrastrukturę i poprawić warunki dla osób z niepełnosprawnościami. – zaznacza Krzysztof Bielaszka.

Głosowanie trwa do 9 października. Listę projektów można znaleźć na stronie https://www.wroclaw.pl/wbo/projekty-2023.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content