Parafialne Zespoły Presynodalne spotykają się już w rejonach

fot. Radio Rodzina

W kilkunastu miejscach diecezji, m.in. w parafii pw. Opatrzności Bożej na wrocławskim Nowym Dworze, odbyło się 25 września pierwsze z kilkunastu zaplanowanych rejonowych spotkań presynodalnych. Po katechezie był czas na modlitwę, agapę i wymianę doświadczeń.

Blisko 200 osób zaangażowanych w parafialne zespoły presynodalne modliło się i integrowało w świątyni Opatrzności Bożej. Katechezę na podstawie Listu do Kościoła w Efezie głosił ks. Tomasz Kowalski z Sekretariatu synodu Archidiecezji Wrocławskiej.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w kilkunastu parafiach jednocześnie, aż do 25 listopada. Celem jest modlitwa, refleksja nad kondycją danej parafii i życia wspólnot. Następnie uczestnicy wezmą udział w pracach nad synodem w diecezji.

Kolejne spotkanie zespołów presynodalnych w rejonach już 16 października. Na rozmowę z ks. Tomaszem Kowalskim zapraszamy w czwartek (28.09) po godz. 13:10.

W kwietniu 2023 r. ks. abp Józef Kupny ogłosił zamiar zwołania synodu diecezjalnego. Jest on w dużej mierze odpowiedzią na potrzeby duszpasterskie, które wybrzmiały w czasie diecezjalnego etapu “Synodu o synodalności”. Do 8 kwietnia 2024 będzie trwał etap presynodalny “Diecezjalnego synodu o nawróceniu i odnowie życia Kościoła”. W tym czasie będą pracować Parafialne Zespoły Presynodalne, do których jako członkowie grup synodalnych diecezjalnego etapu “Synodu o synodalności” jesteście Państwo zaproszeni.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content