Krzysztof Maj: Ludzie są zmęczeni wojną polityczną

fot. Patrycja Jenczmionka

Krzysztof Maj – „jedynka” na liście w okręgu wrocławskim, kandydat Bezpartyjnych Samorządowców oraz Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego w audycji „Poranny Gość” przedstawiał główne postulaty BS, propozycje dla kobiet, komentował określenie „przystawka PiS” czy film „Zielona granica”. Jaki stosunek ma Krzysztof Maj do referendum i ile wpłacił na własny komitet – o tym wszystkim w naszej rozmowie.

-Ludzie są zmęczeni wojną polityczną. Pijarowcy nie powinni rządzić Polską – mówi Krzysztof Maj.

Bezpartyjni Samorządowcy nazywani są przystawką PiS czy pisem-bisem. Jak te określenia odpierał nasz „Poranny Gość”?

Co będzie po wyborach? Z kim BS chcą budować koalicję? – Będziemy rozmawiać z każdym. Najgorsza sytuacja dla Polski to powtórzone wybory, zaznacza.

Senator Kazimierz Michał Ujazdowski, kandydat do Senatu z ramienia Paktu Senackiego odnosząc się do raportu NIK ws. szpitala tymczasowego mówił w Porannej Rozmowie Radia Wrocław, że „mamy PiS oficjalny, czyli PiS Jarosława Kaczyńskiego i PiS nieoficjalny, czyli Bezpartyjnych Samorządowców. Sprawa płacenia za szpital antycovidowy jest niezwykle emblematyczna i jaskrawa, dlatego że wykonawcą, tak, pełnomocnikiem wojewody Obremskiego do budowy tej marnotrawnej inwestycji był pan Bluj, który dzisiaj prowadzi listę Bezpartyjnych Samorządowców w Opolu. No trudno o lepszy przykład zrostu między dwoma ugrupowaniami, które faktycznie ze sobą współpracują”. Do sprawy odniósł się nasz gość.

Bezpartyjni Samorządowcy utrzymują się ze składek własnych. Krzysztof Maj przeznaczył już 50 tys. na komitet BS.

Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy chce zwiększyć udział kobiet w polityce i życiu publicznym. W ubiegły weekend w Warszawie jego przedstawiciele zorganizowali Forum Kobiet Bezpartyjnych.

Krzysztof Maj przedstawia propozycje dla żeńskiej płci.


Na listach KW Bezpartyjni Samorządowcy do Sejmu i Senatu połowę miejsc zajmują kobiety. Krzysztof Maj zadeklarował na antenie, że weźmie udział w referendum 15 października.

Czy się wydarzy po wyborach w sejmiku? Czy BS zerwą koalicję z PiS?

– Zobaczmy po wyborach, jak będzie wyglądał układ sił.

Krzysztof Maj odniósł się także do emocji wokół filmu Agnieszki Holland „Zielona granica”. Jak zaznacza jak na razie filmu nie widział, ale zamierza, kiedy opadną emocje.

-Nikogo nie można przymusowo relokować. – to pogląd ws. europejskiej migracji.

Bezpartyjni Samorządowcy postulują opiekę psychologiczną dla dzieci i młodzieży, zwiększenie nakładów na opiekę ginekologiczną i psychologiczną dla kobiet, bezpłatną komunikację, likwidację PIT-u. W sondażach ich wynik oscyluje wokół 4 proc.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content