Wojewoda Jarosław Obremski: Chcę kontynuować proces wyrównywania szans

fot. Patrycja Jenczmioka

Jarosław Obremski Wojewoda Dolnośląski będzie walczyć o mandat senatora. Dlaczego chce zamienić urząd wojewody na Izbę Wyższą? -pytamy kandydata w okręgu nr 6.

-To ważne wybory. Żeby być wojewodą najpierw trzeba wygrać te wybory, mówi Jarosław Obremski.

-Chcę, by był kontynuowany proces wyrównywania szans.

Chciałbym, aby kolej aglomeracyjna była silniejsza, dodaje.

Wojewoda Jarosław Obremski o mandat senatora powalczy z obecnym senatorem z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim z Paktu Senackiego oraz Michałem Rado z Bezpartyjnych Samorządowców.

Wojewoda o Forum Gospodarczym w Karpaczu

Trwa Forum Ekonomiczne w Karpaczu czyli największa i najważniejsza konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej. W trzydniowym spotkaniu uczestniczy ok. 5 tysięcy gości z całego świata.

-To promocja dla naszego regionu, mówi wojewoda Jarosław Obremski.

Karpacz po raz czwarty stał się centrum obrad Forum Ekonomicznego – wydarzenia, od ponad trzydziestu lat skupiającego liderów politycznych, gospodarczych i społecznych. Wydarzenie zakończy się 7 września.

Wojewoda o Programie „Przyjazne Osiedle”

To program zaprezentowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Przewiduje on modernizację i rewitalizację osiedli mieszkaniowych oraz bloków z tak zwanej wielkiej płyty.

Program składa się z siedmiu punktów: dobudowy wind, budowy miejsc garażowych, termomodernizacji bloków mieszkalnych, rewitalizacji osiedli, w tym poprawy instalacji m.in. wodnokanalizacyjnych, budowy fotowoltaiki, remontów akustycznych oraz modernizacji architektury: zieleni, placów zabaw i boisk.

Wojewoda o programie „Dobry posiłek”

Minister zdrowia Katarzyna Sójka zapowiedziała polepszenie diety pacjentów w szpitalach. Szefowa resortu zapowiedziała, że „szpitale dostaną na ten cel dodatkowe środki, a NFZ zadba, żeby jakość żywienia była znacząco lepsza, pytając o opinie pacjentów”.

To kolejny program zaproponowany przez PiS. 4 września przedstawiono założenia programu „Przyjazne Osiedle”, który zakłada modernizację i rewitalizację osiedli mieszkaniowych oraz bloków z tak zwanej wielkiej płyty.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content