Wystartowało XXXII Forum Ekonomiczne w Karpaczu

mat. prasowe

Rozpoczęło się Forum Ekonomiczne w Karpaczu czyli największa i najważniejsza konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej. W trzydniowym spotkaniu uczestniczy ok. 5 tysięcy gości z całego świata.

– Cieszę się, że Dolny Śląsk jest miejscem organizacji międzynarodowego Forum Ekonomicznego. Jesteśmy regionem nowoczesnym, gościnnym i otwartym na nowe wyzwania. W kilkuset panelach, ale także podczas debat i spotkań będziemy dyskutować o wyzwaniach, jakie stoją przed Dolnym Śląskiem, Polską i Europą. Forum Ekonomiczne to prestiżowe i niezwykle ważne wydarzenie, promujące Dolny Śląsk – podkreśla Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.


– Wydarzenia ostatnich lat, takie jak pandemia i wojna za naszą wschodnią granicą spowodowały, że architektura bezpieczeństwa którą znaliśmy załamała się. Musimy zmienić nasze myślenie o przyszłości. Jesteśmy też świadkami rewolucji w obszarze cyberprzestrzeni. Internet to był zaledwie pierwszy krok, dziś mówimy o sztucznej inteligencji, o tym w jakich miejscach zastąpi ona człowieka i jakie będą tego konsekwencje. Z tych powodów będziemy tu świadkami bardzo interesujących debat – dodaje Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

-To ważne wydarzenie, szczególnie w tym roku, kiedy będzie odbywać się w czasie kampanii wyborczej, mówi Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

W przyszłym roku planowane jest przywrócenie kolei do Karpacza, dodaje wicemarszałek.

Karpacz po raz czwarty stanie się centrum obrad Forum Ekonomicznego – wydarzenia, od ponad trzydziestu lat skupiającego liderów politycznych, gospodarczych i społecznych. Wydarzenie zakończy się 7 września.

fot. mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content