Muzeum Śląska Wrocław już otwarte

foto. Tomasz Hołod. Mat. Pras.

Muzeum Śląska Wrocław 5 września zostało oficjalnie otwarte. Podczas uroczystości na Tarczyński Arena byli obecni: zdobywca Mistrzostwa Polski w 2012 r. Krzysztof Wołczek, kapitan Śląska Wrocław w latach 1957-1959 Mieczysław Jurecki oraz trener WKS Jacek Magiera. Muzeum otwarte będzie w każdy dzień powszedni między 10:00 a 18:00 i w weekendy od 11:00 do 19:00.

 – Piękne muzeum: mnóstwo historii, o którą trzeba dbać, pokazywać, chwalić się nią – mówi trener Magiera. Trzeba zaszczepiać młodym kibicom wiedzę o tym, to co na przestrzeni lat działo się we Wrocławiu i w Śląsku, sukcesy jakie klub osiągnął – między innymi dwukrotne Mistrzostwo Polski. Są tu rzeczy unikatowe, które można w jednym miejscu zobaczyć i powspominać. Wspaniała sprawa, że spędzają tu czas także byli zawodnicy – dumni z tego, że występowali w Śląsku!

Każdy posiadacz aktualnego karnetu na mecze Śląska Wrocław otrzyma dodatkowe 10% zniżki na bilet do muzeum! Poza wspomnianym upustem, obowiązuje szereg innych zniżek: program Nasz Wrocław, Karta Dużej Rodziny i Karta Aglomeracyjna – wejściówki z takimi rabatami do zakupu tylko na miejscu. Standardowo, bilet normalny do Muzeum kosztuje 25 zł, ulgowy 15 zł. Bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe oraz dwoje/troje dzieci lub młodzieży do 18 roku życia) to 70 zł. Najtańsze bilety (po uwzględnieniu zniżek) można nabyć już za 12,50 zł (normalny) i 7,50 zł (ulgowy).  

To chyba wiadomo, Mistrzostwo Polski w 2012 roku – mówił Piotr Celeban, zapytany podczas niedzielnego zwiedzania dla legend WKS-u o najważniejsze wspomnienie z kariery w Śląsku. Ale też 2009 rok i zdobycie Pucharu Ekstraklasy, które zapoczątkowało pasmo sukcesów w kolejnych latach. Wicemistrzostwo 2011 i ta wspomniana „wisienka na torcie”: Mistrzostwo w 2012 roku na Wiśle Kraków, kiedy wszyscy na stadionie nas dopingowali i radość, którą czuliśmy…

Do muzeum wchodzi się z poziomu esplanady. Wejście znajduje się na wysokości wejść do sektorów B i C – zaraz obok Browaru Stu Mostów – Sports Baru. Niedaleko znajduje się również otwarte i ogólnodostępne boisko do koszykówki – „Strefa Betonu” oraz DreamJump. Poza tym na Tarczyński Arenie znajdują się też boiska zewnętrzne, tor kartingowy LeMans, Innovation Gym&Clinic oraz zimowe zadaszone lodowisko.

Mat. Pras. Foto: Tomasz Hołod
Mat. Pras. Foto: Tomasz Hołod
Mat. Pras. Foto: Tomasz Hołod

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content