Wrocław-Rawicz-Góra – ruszyło nowe połączenie Kolei Dolnośląskich

mat. prasowe

Na przywrócenie połączenia komunikacyjnego mieszkańcy powiatu górowskiego czekali kilkanaście lat. Stało się to możliwe dzięki współpracy samorządów na każdym szczeblu. Od 3 września 2023 roku linię Wrocław-Rawicz-Góra obsługują Koleje Dolnośląskie.

Miejscowość Góra to kolejny kierunek Kolei Dolnośląskich, podobnie jak połączenie Kłodzko – Stronie Śląskie, będzie częściowo obsługiwane autobusami. Będą one kursować z Rawicza przez Bojanowo osiem razy w ciągu dnia. Na stacjach kolejowych pasażerowie będą mogli kontynuować podróż w kierunku Wrocławia czy Leszna. 

– Województwo dolnośląskie jest liderem w kraju, jeśli chodzi o rewitalizację linii kolejowych i otwierania nowych połączeń. W tym przypadku, zanim do Góry pojadą pociągi, Koleje Dolnośląskie uruchomiły relację autobusową. Przykładowo, mieszkańcy Góry, chcąc dostać się do Wrocławia, jadą na kołach do Rawicza, a tam przesiadają się do pociągu i to wszystko dzięki dobremu skomunikowaniu tych tras – mówił na konferencji prasowej Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

To kolejna linia KD, która łączy przejazd pociągiem i autobusem w ramach jednego biletu KD. Ten element działań samorządu województwa zwiększa dostępność transportową na Dolnym Śląsku. Program Kolejowa Komunikacja Autobusowa ruszył rok temu wraz z połączeniem z Kłodzka do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego. Teraz poza trasą do Góry dołącza też relacja Wrocław-Oleśnica-Syców.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content