Koncert „Wojna Światów” przy Centrum Historii Zajezdnia

Foto: Mat. Pras.

W sobotę, 26 sierpnia Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na specjalny koncert na zakończenie wakacji. Koncert odbędzie się z okazji 43. rocznicy wybuchu strajku w sierpniu 1980 roku w zajezdni autobusowej nr VII we Wrocławiu, w której obecnie znajduje się Centrum Historii Zajezdnia.

Mówi dr Andrzej Jerie, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Kilka muzycznych światów, gwiazdy polskiego rocka, rapu, jazzu i reggae na jednej scenie.

W wyjątkowym miejscu, w którym tworzyła się wrocławska „Solidarność”, zagrają:

JÓZEF SKRZEK – legenda polskiego rocka progresywnego i elektronicznego, współzałożyciel grupy SBB, multiinstrumentalista i basista. Na koncercie wystąpi z towarzyszeniem zespołu, w skład którego wchodzą znakomici muzycy rockowi i jazzowi:

Maciej Sikała (muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor, występował m.in. z z Lesterem Bowiem, Leszkiem Możdżerem, Janem Ptaszynem Wróblewskim),

Marek Raduli (gitarzysta, perkusista, grał w TSA, Bandzie i Wandzie, Bajmie, Budce Suflera i ΠR2),

Marcin Pospieszalski (basista, multiinstrumentalista, grał w New Life’m, Armii, Tie Break, Young Power, Soyka Yanina & Kompania, 2Tm2,3, Deus Meus, Arce Noego, z Lidią Pospieszalską, Anną Marią Jopek oraz w SBB),

Paweł Dobrowolski (perkusista, grał w SBB, Laboratorium, z Anną Marią Jopek).

ABRADAB – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów, znany z formacji Kaliber 44 i z działalności solowej. Na jego twórczość składa się kilkanaście albumów i niezliczona ilość nagrań z innymi artystami, związanym ze sceną hip-hopową. Wszystkie są doskonale znane, wiele z nich to już klasyka polskiego rapu.

GUTEK – znakomity wokalista (przez lata frontman Indios Bravos) i autor tekstów, wykonawca muzyki reggae i hip-hop. Współpracował z wieloma wykonawcami hip-hopu, m.in.: Kaliber 44, Paktofonika, Abradab, Vienio, Pele, Fokus, Warszafski Deszcz.

KLESZCZ – raper, członek grupy MaxFloRec (przedsiębiorstwa fonograficznego, które powstało z inicjatywy Rahima).  Jego najnowszy album, wydany w ubiegłym roku to zderzenie dwóch muzycznych światów – hip-hopu i rocka alternatywnego.

MARTA ZALEWSKA – obiecująca, młoda wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka, autorka tekstów i liderka zespołu, w którym śpiewa i gra na gitarze. Jest laureatką konkursu „Męskie Granie Young” dzięki któremu wystąpiła na 10-tej, jubileuszowej trasie Męskie Granie 2019. Na jej debiutanckim krążku wyraźnie słychać wpływ twórczości ulubionych artystów epoki dzieci-kwiatów, takich jak: Jimi Hendrix czy Janis Joplin.

Mat. Pras. / Inf. Wł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content