Trwa akcja „TWÓJ ROWER-TWOJA WŁASNOŚĆ”

Foto: Mat. Pras.

Wrocławska Policja prowadzi program prewencyjny, który pomaga zabezpieczyć nasz rower przed kradzieżą. W każdy wtorek do końca wakacji można oznakować swój rower przed wejściem głównym Aquaparku Wrocław. 

Wakacje to beztroski czas odpoczynku i relaksu, dlatego w tym czasie, w szczególny sposób należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Przed Wrocławski Parkiem Wodnym w każdy wtorek możemy spotkać policjantów z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki. W tym dniu każdy mieszkaniec Wrocławia oraz okolic może oznakować swój rower, aby wziąć udział w akcji należy przyjechać swoim jednośladem do Aquaparku. Następnie należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy i oddać na kilka minut rower w ręce funkcjonariusza Policji, aby mógł go oznakować. Do każdego roweru zostanie przyporządkowany specjalny numer identyfikacyjny, który trafi wraz z danymi z formularza do policyjnej bazy danych. Oznakowany w ten sposób jednoślad stanie się o wiele mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja. W przypadku ewentualnej kradzieży i odnalezienia roweru, łatwiej będzie można odnaleźć jego prawowitego właściciela. Każda osoba, która przystąpi do programu, otrzyma również dokument potwierdzający tożsamość roweru oraz dane właściciela.

W każdy wtorek do końca wakacji  w godzinach 10:00 – 12:00 wspólnie z Wrocławskim Parkiem Wodnym prowadzimy akcję związaną z bezpieczeństwem, policjanci prowadzą zajęcia z grupą dzieci z półkolonii – AquaWakacji – mówi asp. Aleksandra Freus Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Ponadto funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi we wrocławskim Aquaparku. Uczestnicy AquaWakacji, czy półkolonii dla dzieci, co wtorek będą uczestniczyć w spotkaniu z policjantami. Podczas zajęć usłyszą wiele wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, w tym szczególnie związanych z zachowaniem w wodzie.

Mat. Pras.

Foto: Mat. Pras.
Foto: Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content