Nowy przewodnik grupy 2 paulińskiej

fot. Radio Rodzina

O. Marcin Wirkowski OSPPE został nowym przewodnikiem „dwójki” – jednej z najliczniejszych grup Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Zastąpił w tej funkcji o. Maksymiliana Stępnia, który po latach posługi przenosi się do innego miejsca.

O. Maksymilian jeszcze do końca sierpnia będzie na placówce we Wrocławiu, w Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła przy ul. św. Antoniego 30. Jednak nie poprowadzi pielgrzymów PPW. Zastąpi go inny pielgrzym i współbrat – o. Marcin Wirkowski, który uczestniczył w misjach i pielgrzymkach m.in. na Łotwie, Ukrainie czy w Papui Nowej-Gwinei.

Dla grupy paulińskiej charakterystyczne jest rozmodlenie i maryjność. Za patronkę obrano Matkę Bożą Jasnogórską. – I to się nie zmienia, choć z Maksymilianem mamy różne charaktery. – dodaje o. Marcin tłumacząc, jak przygotowuje rozważania dla pielgrzymów.

Kapłan zachęca, by wziąć w drodze zawierzenia Bogu – tak jak Maryja i jak Abraham, którego nazywa ojcem wiary.

Piesza Pielgrzymka Wrocławska odbędzie się w dniach 3-10 sierpnia. Pielgrzymi pokonają codziennie kilkadziesiąt kilometrów, by dotrzeć na Jasną Górę. Więcej informacji: https://pielgrzymka.pl/.

Na rozmowę zapraszamy w czwartek (06.07) po godz. 13:10 w audycji Dziś w Kościele.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content