Jacek Sutryk: Nie wyobrażam sobie współpracy z Bezpartyjnymi Samorządowcami

fot. Radio Rodzina

-To kadencja, w której trudno funkcjonuje się samorządowcom. Nie mamy urojeń czy chorych ambicji politycznych. Upominamy się o normalne funkcjonowanie, dlatego jesteśmy aktywni na szczeblu ogólnopolskim. -Nie wyobrażam sobie współpracy z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Jest mi przykro- mówił w „Porannym Gościu” Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Z prezydentem rozmowę rozpoczęliśmy od spraw miejskich.

Po Tiranie, Pradze i Atenach – Wrocław stanie się czwartym miastem goszczącym najlepsze zespoły rozgrywek Ligi Konferencji Europy UEFA. Liga Konferencji Europy UEFA to trzeci poziom klubowych rozgrywek kontynentalnych UEFA, po Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

–Naszym zadaniem jest ściąganie wydarzenia, które zapełnią ten stadion i przyciągną gości, mówi Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia.

Do tej pory w Polsce dwukrotnie odbyły się finałowe spotkania Ligi Europy. W 2015 roku decydujący mecz rozegrano na Stadionie Narodowym w Warszawie, a sześć lat później gospodarzem był Gdańsk.

Projekt sprzedaży Śląska Wrocław

Miasto Wrocław, obecny właściciel klubu, przeznacza do zbycia co najmniej 51% i nie więcej niż 79,61% kapitału zakładowego spółki. Jeśli przetarg zakończy się sprzedażą klubu, miasto ograniczy angażowanie środków publicznych w funkcjonowanie spółki, nie tracąc jednocześnie kontroli nad jej działalnością: UMW m.in. zachowa co najmniej 20% udziału w kapitale zakładowym i będzie dysponować prawem do powoływania jednego członka Rady Nadzorczej Spółki.

Prezydent był pytany o sprzedaż wrocławskiej drużyny. –Historia drużyny zobowiązuje i musimy być ostrożni i odpowiedzialni. Musimy mieć długoterminowe gwarancje, mówi prezydent.

Miastu będzie również przysługiwać prawo odkupu akcji: jeśli nabywca nie dokona wpłaty danego rocznego wkładu w terminie, wówczas samorządowi będzie przysługiwać prawo do rozwiązania umowy. W takim wypadku ratusz będzie miał także prawo do żądania od nabywcy zapłaty kary umownej, jak również możliwość odkupienia akcji w ramach wspomnianego pierwokupu.

W umowie znajdą się także zabezpieczenia związane m.in. z zakazem zmiany siedziby klubu oraz zakazem zmiany barw i nazwy klubu.

10 proc. na zmianę prezydenta Wrocławia

-To dla mnie wyraz zaufania mieszkańców – ta skomentował Jacek Sutryk raport Ogólnopolskiej Grupy Badawczej opublikowany przez serwis lokalnapolityka.pl, według którego szansa na zmianę prezydenta Wrocławia w przyszłorocznych wyborach wynosi 10 procent.

10 proc. na start w wyborach parlamentarnych

Dla portalu interia.pl taki procent podał prezydent Jacek Sutryk ws. swojego startu w jesiennych wyborach.

-To kadencja, w której trudno funkcjonuje się samorządowcom. Samorządowcy nie mają urojeń czy chorych ambicji politycznych. Upominamy się o normalne funkcjonowanie samorządów, dlatego jesteśmy aktywni na szczeblu ogólnopolskim – mówił w „Porannym Gościu” Jacek Sutryk.

Nie wyobrażam sobie współpracy z Bezpartyjnymi Samorządowcami

-Bardzo mi przykro z tego powodu. Nie wyobrażam sobie współpracy z Bezpartyjnymi Samorządowcami – taka reakcja była na rejestrację Bezpartyjnych Samorządowców partii politycznej Tak! dla Polski, czyli dokładnie takiej samej nazwie jak Ruch Samorządowy prezydentów największych polskich miast.

Sąd Okręgowy w Warszawie dokonał wpisu do rejestru partii o nazwie Tak! Dla Polski. To jest na razie decyzja nieprawomocna. Stowarzyszenie Tak dla Polski i jego szef prezydent Sopotu – Jacek Karnowski, wystąpił o zablokowanie nazyw.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content