Złoci, srebrni i brązowi stypendyści Miedzianych Rywalizacji KGHM

mat. prasowe KGHM

Ogromne sukcesy w krajowych i europejskich zawodach sportowych odnieśli w ostatnich dniach stypendyści programu KGHM „Miedziane Rywalizacje”. W Mistrzostwach Europy triumfowali wioślarze. Utalentowany bilardzista z Lubina, Mieszko Fortuński zdobył z kolei Puchar Europy – Euro Tour w Finlandii.

– Takie informacje cieszą nas najbardziej. W KGHM wiemy jak skutecznie dążyć do celu i wiemy, ile wysiłków potrzeba, by uzyskać jak najlepsze wyniki. Medale naszych stypendystów to potwierdzenie, że program „Miedziane Rywalizacje” jest bardzo potrzebnym wsparciem. Narodowy champion gospodarczy gratuluje i dopinguje sportowców do kolejnych zwycięstw. Już planujemy kolejną edycję i nabór zawodników do programu – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Na zakończonych Mistrzostwach Europy wioślarska czwórka podwójna mężczyzn wywalczyła złoty medal. Był to jedyny medal wśród polskiej reprezentacji. Zwycięzcy to stypendyści programu KGHM Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski oraz Fabian Barański.

Pokaz umiejętności bilardzisty z Lubina, Mieszka Fortuńskiego nie miał sobie równych podczas zawodów w Finlandii. Stypendysta KGHM wyjechał z Pucharem Europy – Euro Tour. Turniej z cyklu Dynamic Billard Euro Tour Men to najbardziej prestiżowe zawody na arenie europejskiej, w którym rywalizuje kilkuset najlepszych zawodników z całego świata.

– Zwycięstwo jest dla mnie bardzo ważne w perspektywie mojej kariery i jej dalszego rozwoju. Pozwoliło mi objąć pozycję lidera w rankingu generalnym Pucharu Europy. Wygrana daje mi ogromną satysfakcje, wiarę i motywację do dalszej pracy. Dziękuję KGHM, miedziana spółka doceniła moje osiągnięcia i uwzględniła mnie w swoim programie stypendialnym. Wsparcie, które otrzymałem pomaga mi w realizacji moich sportowych celów. Jestem za to bardzo wdzięczny – mówi Mieszko Fortuński.

Prawdziwy wysyp złotych i srebrnych medali stypendystów KGHM miał miejsce również na wioślarskich Mistrzostwach Polski Seniorów na Malcie w Poznaniu. 4 złote medale zdobyli Michał Szpakowski (dwa złota oraz brąz), Mateusz Biskup (złoto i srebro) oraz Joanna Dittmann. Srebrne i brązowe medale dołączyli do swoich kolekcji Mirosław Ziętarski, Dominik Czaja oraz Szymon Pośnik.

Program stypendialny KGHM „Miedziane Rywalizacje” trwa od 2019 roku i służy wsparciu utalentowanych polskich sportowców, również z Zagłębia Miedziowego. KGHM prowadzi projekt w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki. W ostatniej edycji w 2022 roku wyróżnionych zostało 27 zawodników, w tym 14 z Dolnego Śląska. Wsparcie przyznawane jest przez KGHM za wybitne osiągnięcia sportowe i pracę nad zdobywaniem coraz lepszych wyników.

Oprócz autorskiego programu stypendialnego KGHM jest aktywnym mecenasem polskiego sportu. Miedziowa spółka obejmuje patronatami ważne wydarzenia dotyczące aktywności fizycznej na poziomie zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Miedziowa Spółka jest głównym sponsorem i zarazem właścicielem klubu piłkarskiego KGHM Zagłębie Lubin. Wspiera finansowo profesjonalne kluby siatkarskie czy koszykarskie, jak i amatorskie drużyny.

Od lat KGHM jest jednym ze sponsorów Biegu Piastów w Jakuszycach. Spółka wspiera wydarzenia biegowe, jak Bieg o Lampkę Górniczą czy Cross Straceńców. Pomaga również lokalnym organizacjom sportowym, których członkami są m.in. pracownicy Grupy Kapitałowej KGHM.

Spółka w Zagłębiu Miedziowym promuje zdrowy tryb życia, wspomaga finansowo szkolenie dzieci i młodzieży, integruje młodych zawodników z różnych części regionu.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content