Piknik ekologiczno-wędkarski z udziałem mistrzyni Doroty Komosy

Foto: mat. prasowe

W Pruszowicach przy zbiorniku wodnym „Cztery Stawy” dzieci pełnosprawne oraz dzieci z dysfunkcjami słuchu i wzroku uczestniczyły w pikniku ekologiczno-wędkarskim. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Marcina Krzyżanowskiego -Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego. W spotkaniu uczestniczyła Dorota Komosy- Mistrzyni Europy Osób Niesłyszących w wędkarstwie.

O inicjatywie mówi Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

-Chodziło nam nie tylko o zawody, ale o integrację pomiędzy dziećmi sprawnymi i ze szczególnymi potrzebami, mówi Robert Warchalewski – dyrektor Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla słabowidzących i niewidomych nr 13 we Wrocławiu.

Od kilku lat w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla słabowidzących i niewidomych nr 13 we Wrocławiu funkcjonuje koło wędkarskie.

Andrzej Karpiński, nauczyciel i założyciel koła wędkarskiego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla słabowidzących i niewidomych nr 13 we Wrocławiu tłumaczy, dlaczego ta dyscyplina sportowa została wybrana dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Wydarzenie było okazją do wspólnej zabawy, poznania swoich potrzeb oraz pogłębienia wiedzy odnośnie wędkowania. O zawodach w wędkowaniu mówią sami uczniowie.

W trakcie wydarzenia dla dzieci były przygotowane warsztaty prowadzone przez Dorotę Komosę – Mistrzynię Europy Osób Niesłyszących w Wędkarstwie Spławikowym oraz Wicemistrzynię Europy Osób Niesłyszących w Wędkarstwie Feederowym. Mistrzyni świata opowiadała jak zaczęła się jej przygoda z wędkowaniem.

W trakcie pikniku ekologiczno-wędkarskiego w Pruszowicach odbyły się zawody w wędkowanie, konkurs wiedzy ekologicznej z nagrodami oraz poczęstunek.

W wydarzeniu uczestniczyli wychowankowie Dolnośląskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 oraz nr 12 we Wrocławiu.

inf. Patrycja Jenczmionka/Ilona Baran

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content