Pielgrzymka do grobu bł. siostry Acutiny

Fot. plakat pielgrzymki

Siostry Elżbietanki zapraszają do udziału w pielgrzymce do miejsca męczeństwa i grobu błogosławionej męczenniczki – s. Marii Acutiny Goldberg. Dojazd 3 czerwca do kościoła w Krzydlinie Małej: indywidualnie lub wspólnie z dworca głównego PKP we Wrocławiu.

Mija rok od uroczystej beatyfikacji s. Paschalis Jahn i IX towarzyszek, elżbietanek, które broniąc wiary i godności zostały zamordowane w czasie II wojny światowej. Wierne miłości spoczywają w różnych miejscach: w Czechach, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Modlitwa za ich wstawiennictwem pomaga m.in. ofiarom przemocy.

Mówi s. Maria Czepiel ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

Jak wygląda kult siostry Acutiny w Krzydlinie Małej?

Zapisy mailowo bezpośrednio u siostry Marii: mariamcsse@gmail.com.

Błogosławiona Maria Acutina (Helena) Goldberg

Przyszła na świat 1882 r. w miejscowości Dłużek. W wieku 23 lat wstąpiła do elżbietańskiej wspólnoty. Przebywała na placówce w Lubiążu. Pracowała jako wychowawczyni wśród sierot, które straciły rodziców w czasie wojny. Po wejściu Armii czerwonej do miasta, w trosce o bezpieczeństwo powierzonych jej dziewcząt uciekała z nimi z Lubiąża do Krzydliny Wielkiej. Natknęła się na grupę pijanych żołnierzy, którzy zauważyli dziewczęta. Broniąc je przed pohańbieniem sama straciła życie. Jej ciało pochowano na cmentarzu parafialnym w Krzydlinie Małej.

Ze strony Sióstr Elżbietanek

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content