Dolnośląski Forrest Gump rozpoczął wyzwanie

fot. mat. prasowe Urząd Marszałkowski

Rozpoczął się #365 Triathlon na Dolnym Śląsku. Tego nikt nigdy wcześniej nie dokonał. Sportowiec Adrian Kostera podejmuje się wyzwania pobicia rekordu Guinnessa i robi to w całości na Dolnym Śląsku. Hasło przewodnie to najdłuższy triathlon świata, czyli nieprawdopodobny dystans: 1205 km pływania, 31132 km na rowerze i 7833 km biegu: łącznie 40170 km – więcej niż obwód Ziemi, a wszystko w najbardziej różnorodnym regionie w kraju.

1 czerwca we Wrocławiu, równo o godzinie 12.00 wskoczył w wody rzeki Oławy. To niesamowite wydarzenie, które potrwa rok, ma promować sport, aktywność i zdrowy styl życia, a także pokazać, że Dolny Śląsk to miejsce idealne do wielu aktywności. Tutaj nie ma rzeczy niemożliwych!

-Chciałbym, by to wyzwanie stało się symbolem i aby zjednoczyło ludzi, mówi sportowiec Adrian Kostera.

-Moje zmagania nie miałby sensu, gdyby nie wy. Zapraszam do wspólnego wyzwania, zachęca Adrian Kostera.

– Mam nadzieję, że wyzwanie to zaszczepi w nas ruch. Pokaże, że można, jadąc do pracy, wybrać rower zamiast auta. Że do sklepu można iść, a w niedzielę zrobić sobie krótki jogging. Nauczy nas jeść zdrowo i wybierać świadomie. I stworzy to grupę ludzi, w której każdy będzie czuł się szczęśliwy, bezpieczny, potrzebny, bo sport i wspólne cele jednoczą – mówi Adrian Kostera.

 – Dolny Śląsk to prawdziwe bogactwo: otwartych ludzi, wspaniałych krajobrazów i świetnej infrastruktury sportowej. Trasy rowerowe zyskujące rozgłos w Polsce i Europie, trasy biegowe oraz akweny. Dzisiaj przyszedł czas na promocję zdrowia i wartościowo spędzonego czasu. Trzymamy kciuki za Adriana i zachęcamy wszystkich, by jego aktywność stała się inspiracją do codziennego ruchu –  mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Nasz region jest szczególnie otwarty na takie inicjatywy. Bohaterem dziś jest Pan Adrian, ale i cały Dolny Śląsk, dodaje marszałek.

Marszałek zapowiedział, że weźmie udział we wspólnym wyzwaniu. Zachęcił też Dolnoślązaków do udziału w wydarzeniu.

-Dołączmy do wyzwania. Niech Adrian Kostera będzie naszym Forrestem Gumpem, mówi Krzysztof Maj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

-Charakter Adriana i otwartość Dolnego Śląska spotkały się, dodaje Krzysztof Maj.

Dolny Śląsk dla każdego

Już od soboty 3 czerwca możecie dołączać do wyzwania i wspólnie z Adrianem Kosterą przepłynąć wybrany dystans w Zalewie Stradomia. Dołączając do wyzwania, można wesprzeć świetlicę terapeutyczną „Tacy Sami” działającą w ramach Fundacji Potrafię Pomóc. Jeżeli planujecie podjąć próbę na późniejszym etapie, w każdym momencie możecie wykupić wirtualną cegiełkę i wesprzeć podopiecznych organizacji.

Zapisy oraz regulamin dostępny pod adresem https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php…

Od 2 czerwca do 6 sierpnia Adrian będzie pływał w Stradomii Wierzchniej, gdzie liczy na wsparcie fanów i mieszkańców. Już od 7 sierpnia przesiądzie się na rower, na którym przejedzie tysiące kilometrów najpierw w Rudzie Milickiej. Gdzie będą kolejne etapy wyzwania? O tym informować będziemy na bieżąco. Pewne jednak jest, że Adrian pojawi się w różnych częściach regionu.

Sylwetka sportowca

Największego sportowego wyzwania w swojej karierze i udziału w najdłuższym wydarzeniu sportowym na świecie – trwającym 365 dni triathlonie, podejmie się Adrian Kostera – rekordzista świata na dystansie 5 x ironman (ustanowionym w 2022 roku we Francji). Na koncie jego sukcesów jest także rekord świata na dystansie najdłuższego duathlonu  (120 kilometrów biegu, 1800 kilometrów rowerem szosowym i ponownie 422 kilometry biegu), przebiegnięcie 100 maratonów w 100 dni, trzecie miejsce na dystansie 10 x ironman podczas Mistrzostw Świata w szwajcarskim Buchs.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content