Debata przedwyborcza na Uniwersytecie wrocławskim

mat,.prasowe

Na Uniwersytecie Wrocławskim odbędzie się debata przedwyborcza, do której zaproszono i gośćmi będą przedstawicieli sześciu największych ugrupowań politycznych w naszym kraju: Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), Michał Jaros (PO), Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Nowa Lewica), Krzysztof Tuduj (Konfederacja), Michał Kobosko (Polska2050) oraz Jacek Protasiewicz (PSL). 

Wśród uczestników debaty doszło do zmiany przedstawiciela PSL w stosunku do wcześniejszych maili wysyłanych do Państwa Pana Miłosza Motykę zastąpi właśnie Pan Jacek Protasiewicz.

Debata wyróżnia się tym, że jest całkowicie przygotowana przez studentów kół naukowych działających na Uniwersytecie Wrocławskim: KN Interdyscyplinarnych Działań Europejskich oraz KN Projekt Europa, dlatego będzie przeprowadzona jak głosi jej tytuł „Na naszych zasadach”. Zaproszeni politycy będą musieli zmierzyć się z pytaniami, odnoszącymi się do kwestii istotnych dla młodego pokolenia, m.in. gospodarki, edukacji, rynku pracy, ochrony klimatu czy opieki zdrowotnej.

Debata rozpoczyna międzynarodową konferencję naukową “Wybory Parlamentarne 2023 w Polsce: Wyzwania-Kontekst-Strategie”.  Podczas dwóch dni panelowych naukowcy z Polski i Europy poruszą tematy m.in. strategii i roli mediów w kampaniach wyborczych, praworządności czy roli tegorocznych wyborów w Polsce dla reszty Europy.

Wydarzenie będzie miało miejsce w auli Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ulicy Koszarowej w najbliższy wtorek o godzinie 11:30. 

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content