Opozycja chce odwołania Zarządu Województwa Dolnośląskiego

fot. Radio Rodzina

Na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego (18 maja) radni opozycji nie poprą wotum zaufania dla Zarządu Województwa i absolutorium dla marszałka Cezarego Przybylskiego – zapowiedzieli na dzisiejszej konferencji S. Huskowski, M. Łapiński, R. Lech oraz szef dolnośląskiej PO Michał Jaros.

Dolnym Śląskiem rządzi obecnie koalicja Bezpartyjnych Samorządowców z Prawem i Sprawiedliwością. Zmian w zarządzie domaga się opozycja.

-Absolutorium jest gestem przede wszystkim politycznym. Wiele inwestycji w województwie nie zostało wykonanych. – tłumaczy Stanisław Huskowski, radny sejmiku.

Jak dodaje Marek Łapiński, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej, konsekwencją nie udzielenia zarządowi wotum zaufania i absolutorium będzie de facto wniosek o jego odwołanie.

Próbę odwołania Zarządu Województwa Dolnośląskiego podjęto już w maju 2022 roku. Wówczas dzięki głosowi radnego Nowej Nadziei marszałek uzyskał absolutorium. -W tym roku sytuacja się zmieniła. – tłumaczy Ryszard Lech, wiceprzewodniczący klubu Nowa PL w Sejmiku Województwa.

Zapowiadana sesja odbędzie się w czwartek 18 maja.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content