Z Maryją na drugi koniec świata

Fot. arch. prywatne. O. Marcin Wirkowski zabierze do Papui Nowej Gwinei relikwie bł. ks. Popiełuszki

O. Marcin Sylwan Wirkowski OSPPE, paulin z wrocławskiego klasztoru, za kilka dni dołączy do trwającej w Papui Nowej Gwinei peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymka na antypodach trwa od marca i prowadzi ją misjonarz ks. Jarosław Wiśniewski. Odwiedzą m.ni. Narodowe Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Mount Hagen oraz sanktuarium maryjne w Goroce.

Droga wiedzie przez busz, góry, małe wioski. Na froncie Maryja, jej obraz, niesiony przez pielgrzymów na lektyce. Kapłanowi towarzyszy liczna grupa, w tym stałe 25 osób. Wędrują kilkaset kilometrów.

-Skąd pomysł na taką peregrynację? -Maryja chce być ukochana w każdym miejscu, na krańcach świata. Jest kapliczką, duchową arką która towarzyszy nam w drodze. Mówi o. Marcin Wirkowski.

Pomocą są słowa św. Pawła (2 Kor 4), który mówi o oddawaniu życia i przechowywaniu skarbu w naczyniach glinianych. Doświadczeniem ojca Marcina były wcześniejsze misje, a także jego choroba.

Pielgrzymka do Papui rozpocznie się 3 maja zawierzeniem na Jasnej Górze. O. Marcin zabierze ze sobą mały bagaż oraz walizkę… z wizerunkami Matki Bożej. To o tyle ważne, iż Papuasi poznają wiarę, a na miejscu dominują wierzenia lokalne oraz protestantyzm.

Misja i rekolekcje o. Marcina potrwają w dniach 7-31 maja, będzie to diecezja Mount Hagen, której patronuje św. Michał Archanioł. Paulin zostanie jeszcze kilka dni na miejscu, by obchodzić jubileusz 20-lecia kapłaństwa.

Na rozmowę zapraszamy 1 maja po godz. 13:10 w audycji Dziś w Kościele.

Wsparcie finansowe można przekazywać osobiście (Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła we Wrocławiu, ul. św. Antoniego 30) lub za pomocą przekazu. Więcej na stronie misji Divine Mercy Shrine: https://xjarek.net/

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content