Czy Wrocław będzie finansował animację czasu wolnego na wrocławskich osiedlach?

fot. Zieloni Wrocław

Zieloni Wrocław skierowali petycję do Wiceprezydenta Bartłomieja Ciążyńskiego w sprawie odstąpienia od likwidacji finansowania animacji czasu wolnego na wrocławskich osiedlach w ramach zadań społecznych „Senioralny Funduszu Wyjazdowy” oraz „Funduszu Czasu Wolnego”. 

Miesiąc temu dotarły do nas informacje o likwidacji finansowania animacji czasu wolnego na wrocławskich osiedlach. Co roku jedno osiedle mogło pozyskać na ten cel do 15 tysięcy złotych. – powiedział Maciej Słobodzian, sekretarz Zielonych Wrocław i Sekretarz Osiedla Ołbin.

Tu mówimy o działaniach skierowanych do osób starszych, często samotnych i niezamożnych. To jest stawianie nas w sytuacji, gdzie musimy wybierać czy zorganizować wigilię dla ubogich, czy wycieczkę dla seniorów. – mówił Robert Suligowski, kandydat Zielonych na Prezydenta Wrocławia i Przewodniczący Rady Osiedla Leśnica.

Maciej Słobodzian podkreślił, że jego zdaniem wycofanie finansowania “Senioralnego Funduszu Wyjazdowego” oraz “Funduszu Czasu Wolnego” może spowodować problemy w realizacjach zadań zaplanowanych przez wrocławskie rady osiedli.

Poprosiliśmy Beatę Nawrotkiewicz z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego o informacje nt. przyczyn wstrzymania dwóch programów, z których korzystały rady osiedli.

Beata Nawrotkiewicz zaznacza, że w stolicy Dolnego Śląska realizowane są inne projekty dedykowane seniorom, jest to m.in. oferta Wrocławskiego Centrum Seniora i Przestrzeni Trzeciego Wieku, czyli działów WCRS.

Wrocławscy Zieloni apelują o przywrócenie finansowania przez miasto programów „Senioralny Fundusz Wyjazdowy” oraz „Fundusz Czasu Wolnego”. Urząd Miasta informuje, że zawieszenie tych projektów to skutek trudnej sytuacji gospodarczej i wzrost kosztów utrzymania. Beata Nawrotkiewicz z WCRS przypomina, że inne programy przeznaczone dla najstarszych mieszkańców Wrocławia, są dalej dostępne dla zainteresowanych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content