Darmowe laptopy dla czwartoklasistów i bony na zakup komputerów przez nauczycieli

fot. TK/Radio Rodzina

Ustawa o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli wprowadza bon na kwotę 2500 zł, który umożliwi zakup komputera przez nauczycieli w szkołach publicznych i niepublicznych. Dodatkowo czwartoklasiści będą otrzymywać na własność laptopy, które mają umożliwić wyrównanie szans w dostępie do nowoczesnej nauki i technologii.

Poseł na Sejm RP, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Mirosława Stachowiak-Różecka przypomniała historię pomysłu na zakup komputerów dla uczniów i nauczycieli.

Pandemia COVID19 wpłynęła na postrzeganie nauki zdalnej przez rząd, uczniów i nauczycieli.

O ustawie wprowadzającej nowy program mówi Minister Cyfryzacji, Janusz Cieszyński.

Najkorzystniejszą ofertą dostarczenia sprzętu komputerowego w ramach przetargu na potrzeby realizacji programu, była oferta jednej z polskich firm.

Minister Cyfryzacji przedstawił etapy w jakich ma odbywać się wprowadzanie rozwiązań z programu zakupów laptopów dla czwartoklasistów i nauczycieli.

Rząd zakłada, że program na stałe stanie się elementem wsparcia polskiej oświaty.

Janusz Cieszyński przedstawił schemat finansowania zakupu komputerów.

Wojciech Murdzek – wiceminister edukacji i nauki podkreślił, że to co warto podkreślić w kontekście wprowadzania nowego wsparcia oświaty, to spójność działań.

Według założeń programu bonów dla nauczycieli, będą oni otrzymywać bon na kwotę 2500 zł z pomocą którego można będzie kupić dowolny – spełniający minimalne wymagania techniczne ustalane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – komputer. Bon będzie przysługiwał raz na 5 lat. W przypadku bezpłatnych laptopów dla czwartoklasistów, będą przysługiwać każdemu czwartoklasiście ze szkół publicznych i niepublicznych. Laptopy przejdą na własność uczniów, ale będą obłożone pięcioletnim zakazem sprzedaży.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content