Zmiany w Szpitalu im. Falkiewicza we Wrocławiu

mat. prasowe

W Szpitalu im. Falkiewicza we Wrocławiu zachodzą zmiany korzystne dla pacjentek spodziewających się dziecka. Szpital może pochwalić się 3133 porodami w roku 2022, w tym 61 % stanowią porody siłami natury. Od stycznia 2023 porody naturalne w szpitalu stanowią 70% wszystkich urodzeń. Prawie 40% rodzących Pań korzysta ze znieczulenia zewnątrzoponowego, które jest dostępne przez całą dobę. Szpital oferuje również niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego, takie jak immersja wodna, aromaterapia czy akupresura.

– Zależy nam na zapewnieniu przyszłym mamom odpowiedniego komfortu w czasie tak ważnego wydarzenia, jakim są narodziny dziecka. Poprawiamy standardy opieki medycznej oraz wprowadzamy zmiany, dzięki którym pacjentki otoczone są szczególną troską – mówi Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ubiegłym roku przekazał środki w wysokości  ponad 2,5 mln zł na remonty i doposażenie szpitala w najpotrzebniejszy sprzęt.

Sale Porodów Naturalnych

Minął rok od wprowadzenia pilotażowego projektu – Sali Porodów Naturalnych w Szpitalu im. A. Falkiewicza we Wrocławiu. Utworzenie Sali Porodów Naturalnych spotkało się z pozytywnym odzewem i dużym zainteresowaniem przyszłych mam. Aktualnie szpital może pochwalić się sześcioma wyremontowanymi indywidualnymi Salami, a jedna z nich wyposażona jest w wannę do porodu, która cieszy się dużym zainteresowaniem.

– Projekt powstał z myślą o parach, które chcą świadomie w warunkach zbliżonych do domowy przywitać swoje dzieci. W ciągu roku poprawiono nie tylko jakość  opieki w trakcie porodu, ale również w oddziale położniczo-neonatologicznym, gdzie w systemie rooming-in przebywają mamy z dziećmi. Wszystkie położne z oddziału położniczego udzielają porad, edukują oraz pomagają w aspekcie karmienia piersią, dodatkowo dwie położne laktacyjne rozwiązują napotkane trudności związane z laktacją – mówi Agnieszka Chrobak Dyrektor Szpitala im. Falkiewicza we Wrocławiu.

Poradnia położnej POZ

Z początkiem marca rozpoczęła działalności poradnia położnej POZ. W ramach poradni położne oferują świadczenia związane z przygotowaniem pacjentki do porodu, prowadzeniem ciąży fizjologicznej, jak również opieki położnej środowiskowej po porodzie. Zgodnie z modelem opieki położniczej położna ma wszelkie kompetencje do sprawowania opieki nad ciążą o przebiegu fizjologicznym, od rozpoznania ciąży do opieki nad matką i dzieckiem po porodzie. Specjalnie dla Par przygotowano autorską kartę przebiegu ciąży. Szpital zaprasza wszystkie kobiety na każdym etapie ciąży oraz po porodzie do kontaktowania się pod numerem telefonu 667-977-767 w godzinach 08:00-18:00 w dni powszednie.

Poradnia Zaburzeń Prokreacji i Leczenia  Endometriozy

W kwietniu ruszy Poradnia Zaburzeń Prokreacji i Leczenia  Endometriozy, w ramach której  zostaną objęte opieką niepłodne pary oraz pary starające się o poczęcie dzieci. Diagnostyka i leczenie przyczynowe niepłodności będzie finansowane przez NFZ. Diagnostyka będzie dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przewiduje się również diagnostykę i leczenie operacyjne. Zainteresowane pary mogą kontaktować się pod adresem email: prokreacja@falkiewicza.pl

Aktualnie koncentrujemy się na zapewnieniu mieszkankom całego Dolnego Śląska dostępu do wysokiej jakości małoinwazyjnej endoskopii, w tym histeroskopii i laparoskopii oraz kolposkopii. W tym celu powstała Poradnia Ginekologii Operacyjnej, gdzie mogą zgłaszać się pacjentki ze skierowaniem do zabiegu pod adresem email operacje@falkiewicza.pl i numerem telefonu 883-372-777 w godzinach 08:00-11:00 w dni powszednie.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content