Wrocławskie targowiska nie marnują żywności

fot. TK/Radio Rodzina

Trzecia lodówka społeczna ulokowana na wrocławskim placu targowym pojawiła się na targowisku przy ul. Komandorskiej. Jest efektem współpracy sektora publicznego i prywatnego. Osoby potrzebujące oraz wszyscy Ci, którzy wdrażają ideę „Less waste”, będą mieć możliwość skorzystania z produktów wystawionych nieodpłatnie przez lokalnych handlowców i nie tylko.

Uruchomiona lodówka powstała w ramach szerszej akcji o nazwie „Targowiska nie marnują”, tłumaczy Małgorzata Golak, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego.

Nowa jadłodzielnia to efekt współpracy dwóch wydziałów Urzędu Miejskiego Wrocławia — Biura Rozwoju Gospodarczego i Wydziału Klimatu i Energii oraz przedsiębiorstwa Whirlpool i targowiska Komandor. O prowadzonych działaniach, które mają zachęcić społeczeństwo do udziału w ruchu „Less waste” mówi Małgorzata Brykarz, dyrektor Wydziału Klimatu i Energii.

Jak odbywa się wymiana żywności lub przeczytanych książek oraz odsłuchanych płyt z muzyką?

Roman Rotnicki, Prezes Bazaru Komandor podkreślił, że uruchomiony punkt umożliwi handlującym ograniczenie wyrzucania do śmietnika produktów, które nadają się do konsumpcji.

Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Whirlpool — Zygmunt Łopalewski, zwrócił się z apelem do wrocławian.

Zapytaliśmy lokalnych kupców, jakie jest ich zdanie na temat idei stawiania lodówek społecznych na targowiskach.

Na targowisku Komandor postawiono lodówkę społeczną, która umożliwi przekazywanie produktów żywnościowych oraz regał do wymiany książek, płyt czy doniczek. 

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content