Wizyta liderów i liderek wsi z Dolnego Śląska oraz woj. lubuskiego w Brukseli

fot. Radio Rodzina

W dniach 28-30 marca w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli trwają spotkania polskiej grupy z pracownikami unijnej instytucji. Wszystko w ramach przygotowanej wizyty informacyjnej. Jej głównym tematem jest rozwój wsi i wyzwania, jakie stoją przed działaczami z obszarów wiejskich.

35 osób na zaproszenie Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej oraz Centrum Wizyt Komisji Europejskiej w Brukseli poznaje od środka funkcjonowanie tej instytucji.

Wśród nich Żaneta Olszowy, sołtys Domaszkowa (powiat kłodzki, gmina Miedzylesie).

Z pytaniami do komisarza unijnego Janusza Wojciechowskiego skierowali się m.in. rolnicy z naszego regionu. Mają obawy przed tegorocznymi żniwami i cenami zbóż.

O swoich doświadczeniach na rzecz rozwoju wsi mówiła ponadto Izabela Izabela Świgulska z Głębokiej (powiat strzeliński). Nawiązała do charakteru tej miejscowości.

Uczestnicy brali udział w agendzie z zakresu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Wspólnej Polityki Rolnej, nowych zasad dopłat unijnych czy ochrony środowiska i klimatu.

Co wynieśli dla siebie? Krystian Malinowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu polkowickiego.

Aby zorganizować taką wizytę w Brukseli, należy wypełnić formularz na stronie instytucji lub skontaktować się za pośrednictwem przedstawicielstwa regionalnego. – zaznacza Ewa Krzemień z Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji – Centrum Wizyt.

Więcej w programie Bliżej Europy w czwartek 30 marca po godz. 14:00. Do usłyszenia!

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content