Petycja o zaprzestanie wypowiedzi szkalujących Żołnierzy Wyklętych

fot. TK/Radio Rodzina

Działacze wrocławskiego okręgu Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie zaprzestania wypowiedzi szkalujących Żołnierzy Wyklętych oraz osób ich upamiętniających. Po zakończeniu zbiórki, dokument ma zostać złożony na ręce Prezydenta Wrocławia.

Inicjatywa powstała w odpowiedzi na słowa wiceprezydenta Wrocławia, Bartłomieja Ciążyńskiego. Treść wypowiedzi B. Ciążyńskiego przypomniała Joanna Bradke, członek zarządu krajowego Forum Młodych PiS.

Joanna Bradke przedstawiła też historię Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Jakie są oczekiwania przedstawicieli Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości względem reakcji na przygotowaną przez nich petycję?

Aleksander Kaźmierczak z Forum Młodych PiS podkreśla, że język debaty o Żołnierzach Wyklętych może skutkować zacieraniem obrazu tego kto był katem, a kto ofiarą.

Ugrupowanie zwraca uwagę, że we Wrocławiu już wkrótce powstanie kolejne miejsce utrwalające pamięć o Żołnierzach Niezłomnych.

Podpisy zbierane są w biurze Prawa i Sprawiedliwości przy pl. Solidarności we Wrocławiu oraz w biurze posłanki — Agnieszki Soin.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content