O. Faustyn Zatoka OFM: Wielki Post to czas szczególnej łaski

fot. Radio Rodzina

Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu-Sołtysowicach zaprasza na Gorzkie Żale, rekolekcje i koncert pieśni postnych. 18 marca do modlitwy dołączą artyści – Antonina Krzysztoń i Marcin Majerczyk.

-Wielki Post ma nas zbliżyć do Boga, drugiego człowieka i do nas samych. – mówi o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii pw. św. Alberta Wielkiego.

W najbliższym czasie parafia organizuje Dzień skupienia dla mężczyzn (18 marca), rekolekcje w parafii (25-29 marca) oraz możliwość wysłuchania Pieśni Postnych i pasyjnych. Już w tę sobotę o godz. 19:00.

Wielki Post dzieli się na dwie części. Pierwsza trwa od Środy Popielcowej do końca IV tygodnia Wielkiego Postu. Natomiast druga część trwa od V niedzieli – gdy w kościołach zasłaniamy krzyże – do poranka Wielkiej Soboty. Tak także podzielone są pieśni wielkopostne.

Rozmowa w środę 15 marca w audycji Dziś w Kościele po godz. 13:10.

Droga Chrystusa do zmartwychwstania prowadziła przez Mękę, co oddają pieśni pasyjne. W muzyce wyraża się żal, który wypełnia duszę świadomą cierpienia Jezusa. Jest też dziękczynieniem za dar zbawienia, które przyszło przez krzyż.

Fot. mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content