Ks. Piotr Wawrzynek biskupem pomocniczym w Legnicy

fot. Radio Rodzina

Dziś o godz. 12.00 Nuncjatura Apostolska w Polsce podała informację, że ojciec święty Franciszek mianował biskupem pomocniczym diecezji legnickiej ks. Piotra Wawrzynka, proboszcza parafii pw. św. Jadwigi na wrocławskiej Leśnicy.

Ks. Piotr przyjął święcenia kapłańskie w 1995 r. Wiele lat w naszej diecezji pełnił funkcję diecezjalnego duszpasterza młodzieży. Był pasterzem założonej przez siebie wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej „Dom na Skale” we Wrocławiu. Angażował się w przygotowanie i organizację wielu wydarzeń, takich jak Światowe Dni Młodzieży czy inicjatywa ewangelizacyjne wNieboGłosy.

Informacja o nominacji księdza Piotra na biskupa pomocniczego w Legnicy została równocześnie ogłoszona w Legnickiej Kurii Biskupiej.

– Jako diecezja wrocławska możemy się tylko cieszyć, że papież Franciszek po raz kolejny spojrzał na nas i tutaj dostrzegł kapłana, któremu chciał powierzyć tak ważne zadanie w Kościele – powiedział po ogłoszeniu nominacji ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej, dodając: – Oczywiście zapewne pojawią się głosy, że parafia w Leśnicy traci bardzo dobrego proboszcza, do końca oddanego i zaangażowanego w swoją posługę duszpasterza, ale trzeba spojrzeć na to szerzej i powiedzieć, że właśnie w tym momencie takiego kapłana zyskuje cała metropolia wrocławska.

Biskup nominat wiele razy, gościł studiu Katolickiego Radia Rodzina. Kilka razy też nasi dziennikarze odwiedzili z mikrofonem jego samego oraz parafian z Leśnicy. Przypominamy niektóre materiały z tych spotkań:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content