Coraz bliżej utworzenia Wydziału Medycznego na Politechnice Wrocławskiej

mat. prasowe Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska złożyła w styczniu do Ministerstwa Edukacji i Nauki wniosek o zgodę na  utworzenie Wydziału Medycznego. Do oficjalnej zgody dzielą nas tygodnie. Będzie to pierwsza uczelnia techniczna w Polsce, która będzie kształcić lekarzy. Na jesień na nowym wydziale naukę ma rozpocząć 60 studentów.

– Mam nadzieję, że w perspektywie kilku tygodni będziemy mogli poinformować o zgodzie na utworzenie Wydziału Medycznego na Politechnice Wrocławskiej, mówi minister Edukacji i Nauki – Przemysław Czarnek.

-Utworzenie Wydziału Medycznego na Politechnice Wrocławskiej ma być receptą na braki kadrowe wśród lekarzy, dodaje minister Edukacji i Nauki.

Poseł na Sejm Mirosława Stachowiak-Różecka mówi, że bliski jest jej projekt utworzenia wydziału na wrocławskiej uczelni.

Rektor Politechniki Wrocławskiej Arkadiusz Wójs wskazał na potrzebę kształcenia medyków na technicznej uczelni.

Według różnych danych w Polsce brakuje od 30 do 60 tys. lekarzy. Od października na nowym wydziale ma studiować 60 osób.

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we współpracy z Politechniką Wrocławską wybuduje nowy obiekt służący badaniom naukowym, zapowiedział minister.

Trwają rozmowy nt. utworzenie miejsca do produkcji szczepionki przeciw Covid-19.

Wstępnie na nowe inwestycje Ministerstwo Edukacji i Nauki zamierza przeznaczyć ok. 80 mln złotych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content