Wrocław z planami na ogólnopolskie centra szkoleniowe z zakresu elektryki i automatyki przemysłowej

fot. Radio Rodzina

Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie elektryki oraz automatyki przemysłowej chce utworzyć Wrocław. Wnioski konkursowe o ich dofinansowanie – w ramach Krajowego Planu Odbudowy – złożyła gmina. Do końca marca okaże się, czy Wrocław otrzyma na nie pieniądze i będzie mógł zrealizować projekty.

Szczegóły przybliża Monika Dubec z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

– Powołanie Centrów ma być dodatkowym elementem rozwoju szkolnictwa zawodowego, jego promocji oraz zacieśnienia współpracy między pracodawcami, uczelniami technicznymi oraz placówkami oświatowymi – dodaje Monika Dubec.

Kształcenie branżowe i techniczne to szansa na przyszły rozwój zawodowy i zdobycie kompetencji cenionych na rynku pracy, mówi Monika Dubec.

Z kolei w Lotniczych Zakładach Naukowych, na potrzeby BCU z dziedziny automatyki przemysłowej, w nowo wyremontowanych pomieszczeniach powstać ma sześć nowoczesnych pracowni zawodowych, mówi Monika Dubec.


Obecnie we wrocławskich technikach oraz szkołach branżowych I stopnia uczy się blisko 11,7 tys. uczniów. W ubiegłym roku było to niespełna 10 tys., a dwa lata temu ok. 9,5 tys. uczniów.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content