Ekonomistka prof. Bożena Ryszawska: Biznes musi zaakceptować nowe cele

fot. Radio Rodzina

Unijna strategia Europejskiego Zielonego Ładu nakłada na państwa członkowskie szereg zobowiązań, które mają doprowadzić do neutralności klimatycznej Europy do 2050 roku. O wyzwaniach i możliwościach wynikających z zielonej transformacji będą dyskutować w stolicy Dolnego Śląska uczestnicy Forum Green Region.

Konferencja naukowa odbędzie się 2 marca w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Samorządowcy i eksperci podejmą temat zielonej transformacji sektora energetycznego oraz transportu w Polsce.

Mówi prof. Bożena Ryszawska z Katedry Finansów Przedsiębiorstw i Finansów Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Zdaniem profesor, dotychczasowy model gospodarczy oparty głównie na zysku, zawiódł. Dlatego zielona transformacja zakłada m.in. zmianę traktowania klientów – nie jako konsumentów, lecz podmiotowych obywateli.

Na Forum Green Region 2023, poza panelami dyskusyjnymi, przewidziano m.in. warsztaty dla samorządowców. Tłumaczy Jacek Wasik, dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej.

Więcej już dziś w audycji Bliżej Europy po godz. 14:00. Program powstaje we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Formularz rejestracyjny dostępny na stronie: https://green-region.ue.wroc.pl/

Fot. mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content