Co wykazały badania turystyczne we Wrocławiu?

Tylko w zeszłym roku do Wrocławia przyjechało niespełna sześć milionów turystów i odwiedzających. Wśród najpopularniejszych atrakcji  jest m.in. ZOO, Panorama Racławicka czy Hydropolis. „Wracamy do stanu sprzed pandemii” – wskazują eksperci.

– Wracamy do stanu sprzed pandemii, ewidentnie gonimy rok 2019 – wskazuje Janusz Bujko, socjolog, współwłaściciel firmy Beeline Research and Consulting.

W 2022 roku Wrocław odwiedziło łącznie 4,8 mln dorosłych turystów i odwiedzających (ok. 5 mln w 2019 r.). Doszacowując dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia – w zeszłym roku do Wrocławia przyjechało ok. 5,8 mln turystów i odwiedzających.

– Największą atrakcją turystyczną jest wrocławskiego ZOO – dodaje Janusz Bujko.

– Turystyka jest jednym z ważnych działań inwestycyjnych miasta – mówi Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki.

– We Wrocławiu rośnie wykorzystanie miejsc noclegowych, także w kategoryzowanych obiektach hotelowych – mówi Agnieszka Szymerowska, prezeska Wrocławskiej Organizacji Turystycznej i Convention Bureau Wrocław.

Bazując na wynikach badań, Wrocław przystąpi teraz do opracowania Programu Rozwoju Turystyki do 2030 roku.

Szacuje się, że turyści i odwiedzający w 2022 roku zostawili we Wrocławiu co najmniej 3,7 mld złotych. Około 10% tej kwoty wpływa w podatkach do budżetu Wrocławia – to ok. 370 mln zł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content