Beata Kempa: Radosław Sikorski próbuje umoczyć Polskę

fot. Radio Rodzina

Eurodeputowana Solidarnej Polski Beata Kempa odniosła się na antenie Radia Rodzina do słów Radosława Sikorskiego. Ten w wypowiedzi publicznej zasugerował, że polski rząd po 24 lutego 2022 r. – w pierwszych dniach inwazji Rosji na Ukrainę – mógł być zainteresowany rozbiorem Ukrainy. Według posłanki, to nieodpowiedzialne słowa, które bardziej szkodzą i są cytowane przez rosyjską propagandę.

Po słowach Radosława Sikorskiego, byłego szefa MSZ w rządzie PO-PSL rozpętała się burza. To nieodpowiedzialne, Sikorski próbuje umoczyć Polskę – mówi Beata Kempa, europosłanka.

Beata Kempa nawiązując do afery Katargate w Parlamencie Europejskim sugeruje, by Unia skorzystała z rozwiązań systemowych, które są w Polsce.

Aferą Katargate zajmuje się belgijska policja i prokuratura. 60 osób zostało już przesłuchanych, były przeszukania w PE. W kuluarach Parlamentu krążą różne informacje, oby afera nie dotyczyła polskich eurodeputowanych – dodaje posłanka.

Według Beaty Kempy konieczne jest dokładne przyjrzenie się działaniom PE oraz Komisji Europejskiej. Eurodeputowana Solidarnej Polski dodała, że obserwuje się wyjątkową zajadłość ataków na Polskę, chociażby ze strony Evy Kaili, która przebywa w areszcie. Została ona oskarżona o przyjmowanie łapówek.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content