11 ofert na rewitalizację linii Mysłakowice – Karpacz

Otwarte zostały oferty w przetargu na rewitalizację linii Mysłakowice – Karpacz. 11 firm złożyło oferty w przetargu ogłoszonym przez Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu na przygotowanie placu pod rewitalizację linii nr 340 na odcinku Mysłakowice – Karpacz. Zaproponowane ceny wahają się w przedziale od 1,69 mln zł do 8,51 mln zł. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei planuje na ten cel przeznaczyć ok. 3,99 mln zł.

-Tak duże zainteresowanie ze strony firm pokazuje, że jest to bardzo ważna linia. Po wykonaniu prac przygotowawczych linia w tym roku zostanie zrewitalizowana. Planujemy, że jeszcze w tym roku, w grudniu, po trasie z Jeleniej Góry do Karpacza pojadą pociągi Koleje Dolnośląskie – mówi Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Wykonawca zajmie się m.in. wycinką drzew i krzewów w ciągu 7 kilometrowej linii czy demontażem toru na linii nr 340 (pozostawiając go jedynie na przejazdach kolejowych).

Samorząd Województwa prowadzi rozmowy z PKP PLK ws. przejęcia linii z Legnicy do Złotoryi i Jerzmanic-Zdrój. W przypadku wyczekiwanych odcinków Lwówek Śląski – Jelenia Góra oraz linii Kłodzko – Stronie Śląskie zostało uzgodnione z PKP S.A. i PKP PLK, że zostanie podpisana umowa użyczenia na 30 lat i na bazie tego będą prowadzone prace rewitalizacyjne mające na celu przywrócenie połączeń kolejowych na tych odcinkach. Z tym wiąże się plan uruchomienia autobusów zastępczych z Legnicy do Jeleniej Góry, tak aby już zapewnić mieszkańcom transport publiczny.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content