Prezes Dariusz Kuś: Ponad 20 mln zysku wrocławskiego lotniska

fot. Patrycja Jenczmionka

Rok 2022 Port Lotniczy Wrocław zakończył bardzo dobrym wynikiem finansowym. – Wpływ miała na to przede wszystkim nasza przemyślana strategia działania, rozpoczynając od trudnego 2020 roku, a także przychody uzyskane z działalności pozalotniczej, na której zamierzamy mocno skoncentrować się również w 2023 roku – podkreśla prezes Dariusz Kuś.

– W ubiegłym roku zysk wyniósł ponad 20 mln złotych. Wyczuliśmy lotniskowe trendy, mówi Dariusz Kuś – prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W ubiegłym roku Ryanair ogłosił rozbudowę zaplecza obsługi technicznej samolotów, co pozwoli podwoić liczbę serwisowanych maszyn we Wrocławiu i zatrudnić dodatkowych 200 specjalistów. Wizz Air powiększył swoją bazę operacyjną o drugi samolot.

Wrocławskie lotnisko zostanie również rozbudowane i zmodernizowane w ramach projektu „Łącząc Europę” 2021-2027 (CEF 2). Powstanie dodatkowa płyta postojowa i równoległa droga kołowania, a także droga szybkiego zjazdu i nowa płyta do odladzania samolotów. Zmodernizowana zostanie także istniejąca droga kołowania. Prace przy rozbudowie rozpoczną się pod koniec 2023 roku.

-W ubiegłym roku wrocławskie lotnisko otrzymało dofinansowanie na rozbudowę lotniska w kwocie 38 mln euro, mówi prezes.

Słoneczne Brindisi i klimatyczna Sofia na mapie połączeń lotniczych w 2023 roku

Ponad 100-procentowy przyrost liczby pasażerów w porównaniu z rokiem 2021 i prawie 50-procentowy wzrost liczby operacji lotniczych. Rok 2022 Port Lotniczy Wrocław zalicza do wyjątkowo udanych. W tym roku wrocławskie lotnisko uruchamia kolejne połączenie do Włoch i Bułgarii.

O nowościach w siatce połączeń mówi Dariusz Kuś – prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W zaawansowanej fazie są również konsultacje na temat uruchomienia bezpośredniego połączenia między Wrocławiem a Seulem.

Z prezesem Portu Lotniczego Wrocławia rozmawiamy także o tym jak zmieniło się wrocławskie lotnisko po 30 latach od uruchomienia pierwszego międzynarodowego połączenie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem czy wzroście liczby pasażerów o 102 proc. w 2022 roku.

Na rozmowę zapraszamy już jutro 23 stycznia o godz. 8.10.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content