W styczniu wrocławskie Hydropolis powita dwumilionowego gościa

21 stycznia 2023 roku, w Dzień Babci Hydropolis, czyli Centrum Wiedzy o Wodzie we Wrocławiu powita w swoich progach dwumilionowego gościa. Być może będzie to ktoś z Państwa. Mamy dla Was zaproszenia do tego wyjątkowego miejsca. Wystarczy słuchać Radia Rodzina.

Hydropolis to miejsce, w którym tematyka wody przedstawiona jest z każdej perspektywy. Od pierwszych kropel na Ziemi, poprzez wszystkie jej stany, aż do odprowadzania ścieków. To tu dowiemy się min. skąd Wrocław czerpie wodę do picia, czy kranówka jest zdrowa. Centrum ma też spory wkład w edukację ekologiczną.

Wszystko zaczęło się w 1871 roku, kiedy to uruchomiono Zakład „Na Grobli”, który oczyszczał pobraną z Odry wodę, a następnie zaopatrywał w nią sieć miejską. W tym celu wykorzystywano filtry powolne, czyli baseny wypełnione piaskiem i żwirem. Wlewana do nich woda rzeczna oczyszczała się, przesiąkając powoli przez żwirowe złoże. Potem miejsce to stało się rezerwuarem wody dla Wrocławia. Następnie powódź w 1997 roku oraz intensywna eksploatacja sprawiły, że konieczne było wyłączenie obiektu. Ostatecznie, po przeprowadzeniu gruntownego remontu, w neogotyckim obiekcie powstało Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis”.

W trakcie siedmiu lat swojej działalności Hydropolis wyrosło na jedną z głównych atrakcji turystycznych Wrocławia, zdobywając liczne nagrody, w tym Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. W ostatnim roku Hydropolis odwiedziło 400 000 gości. Mamy dla słuchaczy zaproszenia do tego jedynego centrum wiedzy o wodzie w Polsce. Zostań dwumilionowym gościem Hydropolis i zobacz 21 stycznia multimedialną wystawę opowiadającą o wodzie z wielu ciekawych perspektyw.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content