Nowy sprzęt dla Komendy Miejskiej PSP 

Foto: mat. pras.

Wrocław pomaga w zakupie nowego sprzętu dla Miejskiej Komendy Miejskiej Straży Pożarnej – blisko 1 000 000 zł w 2022 roku.

– Nasza współpraca ze Strażą Pożarną od lat układa się znakomicie. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo wrocławianek i wrocławian. Dlatego kolejny już rok pomagamy Straży, tym razem współfinansowaliśmy zakup trzech wozów bojowych oraz kupiliśmy agregaty prądotwórcze. Wierzę, że będą dobrze służyć strażakom, a tym samym mieszkańcom miasta w kryzysowych sytuacjach, których, mam nadzieję, będzie jak najmniej – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W ubiegłym roku Wrocław dofinansował w kwocie 500 000 zł zakup trzech samochodów dla KMPSP we Wrocławiu. To ciężki samochód specjalistyczny pożarniczy i ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 VOLVO VTC3R oraz dwa mniejsze wozy strażackie z napędem 4×2.


– Ogromnie się cieszymy, że wrocławska straż pożarna wzbogaciła się o dodatkowy sprzęt. Nowe pojazdy przekazane dziś do Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu będą przeznaczone do walki z pożarami i do zwalczania miejscowych zagrożeń. Ale nie tylko. W ostatnim czasie sytuacja na świecie wmusza też dodatkowe zadania związane z szeroko rozumianą ochroną ludności. Ciągłe doposażanie w nowoczesne pojazdy ratowniczo-gaśnicze oraz specjalistyczny sprzęt jest niezbędne do skutecznego funkcjonowania naszej formacji. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu tych samochodów i sprzętu – mówi st. bryg. mgr inż. Rafał Wąsek, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.


Na wyposażenie wrocławskiej komendy miejskiej trafiły też trzy agregaty prądotwórcze Honda, jeden o mocy 2,2 kW i dwa większe o mocy 3,2 kW – kosztowały ponad 460 000 zł. W przypadku wystąpienia awarii energetycznych sprzęt może być wykorzystywany do zapewnienia ciągłości działania aparatury podtrzymującej życie u osób podłączonych do niej w domach. Będą również mogły być użyte przez strażaków do celów zapewnienia ciągłości działania miejsc noclegowych dla uchodźców, zapewnią zasilanie w newralgicznych miejscach tymczasowego pobytu, np. na recepcji, czy tam gdzie wydawane jest wyżywienie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content