Ferie zimowe 2023 we Wrocławiu

W tym roku ferie na Dolnym Śląsku potrwają od 13 do 26 lutego. Jak co roku miejskie instytucje organizują dla najmłodszych zimowe półkolonie. Dzieci mogą skorzystać z wielu ciekawych zajęć, rozwinąć zainteresowania, poznać rówieśników.

Na sportowo w Spartanie
Jak co roku dla dzieci, które ferie zimowe spędzają we Wrocławiu, Spartan przygotował sportowe półkolonie: pływacko-łyżwiarskie (ul. Wejherowska 34), tenisowo-łyżwiarskie (ul. Spiska 1), piłkarsko-sportowe (ul. Lubińska 53 i ul. Krajewskiego 2) oraz sportowe (ul. Hallera 81).
Zajęcia odbywać się będą w ramach dwóch 5-dniowych turnusów, od godz. 7.30 do 16.30. Koszt tygodniowych zajęć od 699 zł do 799 zł.
– Zapraszamy wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić zimowe ferie.  Przygotowaliśmy bowiem zajęcia zarówno dla miłośników pływania, tenisa ziemnego, piłki nożnej, jak i amatorów zajęć ogólnorozwojowych w pięciu naszych lokalizacjach na terenie Wrocławia – mówi Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan. – Wszystkie zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. W cenie turnusu są także m.in. dwa posiłki oraz ubezpieczenie NNW – dodaje. Więcej informacji na stronie www.spartan.wroc.pl.


Wodne ferie w Aquaparku
Ferie we wrocławskim Aquaparku przy ul. Borowskiej to 5 przygód. Każdego dnia na dzieci w wieku od 7 do 12 lat czekać będzie inna zabawa – Dzień Piracki, Rajski, Olimpijski czy Hawajski, a nawet świat rodem z Avatara w Tajemnicach Podwodnego Świata. W praktyce to nie tylko nauka czy doskonalenie umiejętności pływania, ale też nauka ratownictwa, pływania na SUPach, w monopłetwie, podstawy nurkowania czy nauka tańca hula. Dzieci można przyprowadzać już od 7:30 a odbierać do godziny 17:00.
– Zajęcia organizowane będą przez oba tygodnie ferii w cyklach pięciodniowych. Dzieci zostaną podzielone na małe 10 osobowe grupy, nad bezpieczeństwem których czuwać będą wykwalifikowani ratownicy. Takie małe grupy dają możliwość lepszej nauki pływania – tłumaczy Tomasz Sikora, rzecznik Aquaparku. 5 dni zajęć (w tym posiłki) kosztuje 849 zł, ale można przyprowadzić dziecko np. na jeden dzień, dwa czy trzy dni – wtedy taki całodzienny bilet kosztuje 219 zł.
Zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową https://aquapark.wroc.pl/pl/aqua-ferie oraz telefonicznie: 71 77 11 511. Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc także na maila na adres: informacja@aquapark.wroc.pl.


Ferie jeździeckie na Partynicach
Ferie jeździeckie na Partynicach to przede wszystkim czas aktywnie spędzony wspólnie z końmi.
– W trakcie naszych zajęć każdy z młodych adeptów jeździectwa znajdzie coś dla siebie. Będziemy doskonalić umiejętności jeździeckie podczas zajęć jazdy konnej. Nauczymy się podstawowych figur woltyżerskich – te ćwiczenia świetnie wpływają na koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną. Poznamy też życie koni, nauczymy się nimi opiekować i siodłać – opowiada Agata Więckowiak,  koordynator ferii jeździeckich na Partynicach.
Uczestnicy półkolonii wezmą także udział w zajęciach z udziałem psów, które poprowadzi behawiorysta zwierzęcy. Dzięki czemu dzieci dowiedzą się, jak rozpoznawać potrzeby i zachowania tych zwierząt i rozumieć tzw. „psi język”. Poznają też zasady udzielania pierwszej pomocy – umiejętności, które w wielu sytuacjach życiowych mogą okazać się niezwykle cenne. Półkolonie na Partynicach organizowane będą w ramach dwóch tygodniowych turnusów. Dedykowane są dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Koszt jednego turnusu wynosi 1400 zł. Zapisy na stronie www.bilety.torpartynice.pl.


Hala Stulecia dla wynalazców i miłośników kosmosu
Z kolei Hala Stulecia – w pierwszym tygodniu ferii – ma wyjątkowo ciekawe propozycje dla fanów kosmicznych przygód. W drugim – dla młodych odkrywców i wynalazców.
– Zapewniamy, że każdy dzień ferii po brzegi wypełniony będzie wieloma atrakcjami, m.in. warsztatami architektonicznymi czy emocjonującymi grami. Nie zabraknie też wspólnego główkowania i konstruowania oraz magicznej podróży w kosmos – mówi Edyta Leszczyńska, kierowniczka zespołu ds. edukacji i turystyki Hali Stulecia. Półkolonie potrwają od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-17.00 i adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Koszt turnusu to 850 zł za tydzień. Dla rodzeństwa zniżka w wysokości 100 zł. Hala Stulecia w ramach opłaty zapewnia wszystkim uczestnikom materiały edukacyjne, ubezpieczenie NNW oraz pełne wyżywienie w postaci 3 posiłków, które można dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka. Szczegółowe informacje na stronie https://halastulecia.pl/ferie-na-maxa-2023/.

Warsztaty w Hydropolis
Poza tym, 13 lutego rusza także kolejna edycja tygodniowych półkolonii w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.
– Podczas dwóch tygodniowych turnusów będzie można wziąć udział w pięciu różnych warsztatach – od nauki kaligrafii i tworzenia własnych książek czy okładek, po zajęcia z dietetykiem. Dzieci będą miały także okazję poznać pracę dziennikarza radiowego od kuchni. Odwiedzą też Teatr Lalek, gdzie m.in. dowiedzą się, jak wykonać scenografię oraz Muzeum Miejskim, w którym zobaczą wystawę dotyczącą dawnych i zapomnianych zawodów – wylicza Martyna Bańcerek, rzecznik prasowy Hydropolis.
Oferta Hydropolis dedykowana jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Koszt udziału w półkoloniach wynosi 800 zł za osobę i obejmuje: warsztaty, wejście do atrakcji turystycznych, wyżywienie i ubezpieczenie dziecka. Zapisywać maluchy można będzie od 20 stycznia 2022 r. mailowo – wysyłając zgłoszenie na adres polkolonie@hydropolis.pl. Więcej na stronie www.hydropolis.pl.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content