Światełko dla Ukrainy – wrocławscy uczniowie po raz kolejny zbierają latarki i świeczki

fot. UM Wrocław


Wrocławskie szkoły i przedszkola przyłączyły się do ogólnopolskich akcji wspierających dzieci z Ukrainy. Zbierają latarki i świeczki w ramach „Światełka dla Ukrainy”. Brak prądu, a co za tym idzie ciemne ulice, domy i szkoły są tam niestety codziennością.

Wrocławscy uczniowie z różnych szkół i przedszkolaki biorą udział w akcji zbierając latarki, świeczki i zapałki. Najbardziej pożądane są długie, białe świece o jak najdłuższym czasie palenia. Latarki oraz świece są teraz jednymi z najbardziej potrzebnych przedmiotów w ogarniętej wojną Ukrainie. Brak prądu, a co za tym idzie ciemne ulice, domy i szkoły są tam niestety codziennością.

Zbiórka potrwa do 18 stycznia 2023 r.. Przy czym, od 16 do 18 stycznia zebrane wcześniej w przedmioty zostaną przewiezione do SP nr 77 przy ul. św. Jerzego 4 we Wrocławiu. Stamtąd dary trafią do fundacji, które przekażą je młodym mieszkańcom Ukrainy. Według oficjalnych danych w Ukrainie jest obecnie 4,5 miliona dzieci. Akcje te nie są pierwszymi działaniami na rzecz Ukrainy, do których przyłączyły się wrocławskie placówki oświatowe. Wcześniej w szkołach i przedszkolach zbierane były m.in. długoterminowa żywność, środki czystości, koce czy apteczki. Zbiórki te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content