Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg: są środki na kolejne remonty dróg w regionie

fot. Radio Rodzina

Do 8 lutego trwa nabór wniosków dla samorządów o dofinansowanie na 2023 rok w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Budżet dla Dolnego Śląska wynosi blisko 49 mln zł.

Wojewoda dolnośląski zaprasza gminy i powiaty z województwa dolnośląskiego do składania wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok.

Projekty powinny dotyczyć remontów dróg powiatowych i gminnych. – mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Z możliwości skorzystała gmina Strzegom. Dzięki środkom z poprzednich edycji udało się m.in. wyremontować ulicę Olszową, wyprowadzając ruch z miasta. Mówi Burmistrz Zbigniew Suchyta.

Inwestycję zrealizowała także niewielka gmina Męcinka w powiecie jaworskim. Wójt Mirosław Brzozowski przyznaje, że problemy (takie jak zły stan nawierzchni, potrzeba oświetlenia) zgłaszali sami mieszkańcy.

Maksymalna wysokość rządowego dofinansowania wynosi 80%. Kamil Woźniak, przewodniczący Zespołu Projektów Strategicznych w województwie dolnośląskim, tłumaczy jak starać się o pieniądze.

Nabór wniosków trwa przez miesiąc. Urząd Wojewódzki, by ułatwić proces aplikowania, organizuje dla jednostek samorządu terytorialnego cykl szkoleń. Szczegóły na stronie: https://www.duw.pl/.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content