Planowane zmiany w systemie gospodarowanie odpadami we Wrocławiu

fot. Radio Rodzina

W związku radykalnym podnoszeniem cen przez prywatne firmy odpowiadające za wywóz odpadów Miasto Wrocław jest zmuszone wprowadzać zmianę cennika dla mieszkańców. Co ważne, zgodnie z przepisami, ani jedna złotówka nie zasili budżetu miejskiego, a całość ponoszonych przez wrocławian opłat przeznaczona będzie na system gospodarowania odpadami. To kolejny przykład drożyzny i wyższych cen, obok opłat za gaz czy prąd, którymi niestety obciążeni będą mieszkańcy, dlatego ratusz wprowadzi specjalny system działań osłonowych.

Już w czasie najbliższej sesji Rady Miejskiej Wrocławia (22.12.2022), jednym z punktów obrad będzie zmiana systemu opłat i stawek za odbiór oraz zagospodarowanie odpadów. O powodach planowanych zmian mówi wiceprezydent Wrocławia, Jakub Mazur.

O szczegółach podwyżek mówi Marcin Urban, skarbnik miasta.

By wesprzeć mieszkańców i mieszkanki Wrocławia znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji, co mogłoby spowodować problem z regulowaniem opłat za odpady, przygotowywany jest program osłonowy.

W celu maksymalnego ograniczenia kosztów planowana jest optymalizacja działań związanych z odbiorem śmieci na terenie stolicy Dolnego Śląska, zaznacza Jakub Mazur.

Zmiany cennika za wywóz odpadów to sytuacja, która dotyka także inne miasta. Od stycznia wyższe opłaty będą obowiązywać m.in. w Szczecinie czy Jeleniej Górze. Korekty cennika rozważają także inne polskie metropolie. We Wrocławiu – w ramach systemu wywozu odpadów – znajduje się ponad 46 tys. miejsc gromadzenia odpadów i ponad ćwierć miliona pojemników na śmieci. Oznacza to ponad 11 milionów odbiorów śmieci rocznie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content