Wyjątkowy koncert kolęd na wrocławskim lotnisku

fot. Radio Rodzina

Jazzowe aranżacje popularnych kolęd i świąteczne piosenki już dzisiaj (19 grudnia) będzie można usłyszeć w terminalu Portu Lotniczego Wrocław. Koncert „Kolędy z Jazzową Nutką, Dolny Śląsk Życzy Wesołych Świąt” to wydarzenie otwarte dla wszystkich pasażerów i wrocławian, którzy zdecydują się w tym dniu odwiedzić wrocławskie lotnisko.

Nie ma nic przyjemniejszego niż przedświąteczna podróż samolotem przy akompaniamencie kolęd i bożonarodzeniowych hitów. Już dzisiaj w terminalu Portu Lotniczego Wrocław, w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz 2022, odbędzie się koncert kolęd.

W tym wyjątkowym czasie chcemy dodatkowo umilić pasażerom naszego lotniska oczekiwanie na rejsy, umożliwiając im wysłuchanie najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu znanych postaci sceny jazzowej w Polsce. Zapraszam do terminala wszystkich fanów jazzu i kolęd. To będzie naprawdę wyjątkowe wydarzenie – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

O godz. 17.30 na scenie w hali odlotów wystąpią: Katarzyna Mirowska, Tomasz Wendt, Marcin Fic, Marek Popów, Tomasz Jędrzejewski, Krzysztof Witkowski i Mateusz Maniak. Artyści to wielokrotni laureaci konkursów jazzowych i zdobywcy nagród na prestiżowych festiwalach.

  • Katarzyna Mirowska to wokalistka, która zdobywała wyróżnienia na festiwalach i konkursach muzycznych takich jak „Mikrofon dla wszystkich” czy „Idol”.
  • Saksofonista i aranżer Tomasz Wendt ma w swoim dorobku m.in. współprace z Joachimem Menclem, Urszulą Dudziak, Deanem Brownem, Taco Hemingwayem czy Grubsonem.
  • Marek Popów kompozytor i gitarzysta, zdobywca Fryderyka 2010. Był zaproszony do wspól­nego kon­certu ze świa­to­wej sławy gita­rzy­stą – gwiazdą festi­walu Wood­stock ’69 Alvi­nem Lee.
  • Marcin Fic to trębacz jazzowy i współtwórca aranżacji do koncertu poświęconego królowej soulu  „Tribute to Aretha Franklin”.
  • Tomasz Jędrzejewski, zdobywca „Indywidualności Jazzowej” na 50. jubileuszowym festiwalu Jazz nad Odrą. Jest pia­ni­stą, aran­żerem, kom­po­zy­torem, pro­du­centem, a na co dzień współpracuje z wykonawcami muzyki jazzowej i popularnej.
  • Krzysztof Witkowski to gitarzysta basowy, twórca Mię­dzy­na­ro­do­wego Festi­walu Hałda Jazz, uhonorowany odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
  • Mateusz Maniak jest perkusistą na stałe związanym z wrocławską sceną muzyczną. Otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Najpiękniejsze polskie i światowe kolędy okraszone jazzową harmonią, zachowają swoją tradycyjną formę i melodykę, bo przecież właśnie te świąteczne melodie zapadły najbardziej w serca i umysły wielu pokoleń. Mamy nadzieję, że kolędy przystrojone subtelnym jazzowym klimatem pozwolą poczuć niezwykłą magię, jaka otacza Boże Narodzenie – mówiKrzysztof Witkowski.

Koncert jest dofinansowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, a jego organizatorami są: Port Lotniczy Wrocław, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green z Wrocławia.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content