Gwiazdy Siatkówki przekazują pomoc dla ukraińskich dzieci

Foto: mat. pras

Międzynarodowe Centrum Integracji Społecznej Klaster Hubska 7 we Wrocławiu otrzymało wsparcie w wysokości 20 tys. złotych na pomoc ukraińskim dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. Przekazane środki zostały zebrane podczas międzynarodowego, charytatywnego turnieju siatkarskiego TAURON Giganci Siatkówki.

Turniej TAURON Giganci Siatkówki został rozegrany w weekend 23-25 września w Miliczu i Twardogórze. Pieniądze przekazane na rzecz Międzynarodowego Centrum Integracji Społecznej Klaster Hubska 7 pochodzą ze zbiórki publicznej oraz sprzedaży biletów. W tym roku w zawodach uczestniczyły zespoły PGE Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla oraz dwie, utytułowane belgijskie drużyny: VC Maaseik i Knack Volley Roeselare. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest pochodzący z Oleśnicy Wojciech Rozdolski, obecny prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Była to już XIII edycja męskiego turnieju Giganci Siatkówki. Dotychczas udało nam się przekazać ponad pół miliona złotych na pomoc potrzebującym – mówił Wojciech Rozdolski.

Klaster Hubska 7 to międzykulturowa przestrzeń integracyjna otwarta dla wszystkich osób z doświadczeniem migracji przybywających na Dolny Śląsk. To miejsce bezpieczne zarówno dla przybyszów, jak i stałych mieszkańców regionu. W Klastrze można skorzystać m.in. z bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej, a także wziąć udział w lekcjach języka polskiego.

W przekazaniu czeku uczestniczył Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego, z którego inicjatywy powstał Klaster Hubska 7 oraz przedstawicielka Klastra, Kamila Kamińska-Sztark.

– Nazwaliśmy to miejsce klastrem, bo odkąd powołaliśmy je do życia, do pomocy Ukraińcom mieszkającym we Wrocławiu dołączają kolejne podmioty. Dzisiaj Giganci Siatkówki przekazali kolejne wsparcie, finansowe. Dziękuję Panu prezesowi, że wybrał właśnie Hubską, żeby tu trafiły te środki – mówi Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Od kilku tygodni trwa tu także akcja Ciepło dla Ukrainy. Wolontariuszki robią świece okopowe wysyłane na front dla żołnierzy, ale też dla mieszkańców terenów przygranicznych, w których często brakuje prądu, żeby pomóc im przetrwać trudny, zimowy czas. Każdy, kto chce się włączyć w akcję może przynieść puszki i tekturę potrzebne do produkcji świec.

Klaster powstał w maju 2022 roku w odpowiedzi na potrzeby uchodźców wojennych uciekających do Polski w związku z brutalną agresją militarną Rosji na teren Ukrainy. Hubska 7 to przestrzeń koordynowana przez organizacje pozarządowe, łącząca w sobie trzy kluczowe dla integracji uchodźców komponenty: aktywizację społeczną, aktywizację zawodową i komunikację społeczną.

Foto: mat. pras.
Foto: mat. pras.
Foto: mat. pras.
Foto: mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content