Paczki Dobrych Relacji dla potrzebujących Wrocławian

Foto: mat. pras.

Kończy się Rok Dobrych Relacji we Wrocławiu. Za nami dziesiątki spotkań, koncertów, potańcówek, webinarów, konferencji – wydarzeń, które po dwóch latach pandemii miały sprawić, że wrocławianie, w każdym wieku, wyjdą z domów i spotkają się z innymi w różnych przestrzeniach miasta. W grudniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowuje świąteczne paczki dla osób w trudnej sytuacji życiowej. W sumie trafią do 4 000 rodzin. Część z nich to Paczki Dobrych Relacji, które w siedmiu miejscach Wrocławia przekaże potrzebującym prezydent miasta. Pierwsze spotkanie odbyło się na terenie Wrocławskiego Centrum Integracji.

Podwójne znaczenie dzisiejszego dnia podkreślił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W akcje pomocowe organizowane nie tylko w okresie przygotowań do Bożego Narodzenia, ale też przez cały rok, zaangażowane są liczne organizacje pozarządowe.

Paczki Dobrych Relacji trafiły dziś do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – osób starszych, schorowanych, rodzin wielodzietnych, osób w trudnej sytuacji życiowej oraz do podopiecznych Wrocławskiego Centrum Integracji, którzy uczestniczyli w kursach zawodowych w ramach programów reintegracyjnych. Nie są to jedyne działania podejmowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Mówi Andrzej Mańkowski, dyrektor MOPS Wrocław.

W paczkach znalazły się podstawowe produkty żywnościowe, które przydadzą się przed Świętami: cukier, herbata, ciastka, bakalie, majonez, makaron, ryż, mąka, kasza, barszcz czerwony w proszku, kukurydza konserwowa, owoce w puszcze, buraki w słoiczku, śmietanka do kawy, kawa, dżem, ogórki konserwowa, ketchup i świąteczna kartka z życzeniami. O akcji mówi Ewa Żmuda, zastępca dyrektora Wrocławskiego Centrum Integracji.

W sumie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował 4 tys. paczek dla najbardziej potrzebujących wrocławian. Będą one rozdawane także przez organizacje pozarządowe, czy Rady Osiedli do 21 grudnia. W przypadku osób w kryzysie bezdomności wewnątrz paczki jest więcej gotowych produktów. We Wrocławiu z pomocy społecznej korzysta około 7500 osób i rodzin,  w procedurze Niebieskiej Karty uczestniczy 2500 rodzin, a ze świadczeń rodzinnych korzysta blisko 10 tys. rodzin.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content