Ruszyła kampania „Wrocław bez Przemocy”

fot. Radio Rodzina

Do 10 grudnia trwa kolejna edycja miejskiej kampanii „Bez Przemocy”. Skupia się ona na informowaniu oraz edukowaniu. W tym roku uczymy się od dzieci. Kampanię przygotowały wspólnie Wydział Zdrowia oraz Wydział Promocji i Turystyki UM Wrocławia.

Są różne rodzaje przemocy. Może być fizyczna, psychiczna lub ekonomiczna. Nie zgadzamy się na żadną z nich – słyszymy w spocie z udziałem dzieci z wrocławskiego przedszkola Lupikowo.

Dzieci chciałyby częściej słyszeć, że są kochane czy że rodzice mają dla nich czas.

Miasto od kilkunastu lat prowadzi warsztaty wspierające dla rodziców i ich pociech. O znaczeniu takiej akcji mówi Łukasz Łaskawiec, Wydział Promocji UM Wrocławia.

Jak na kampanię reagują rodzice? – Na pewno uwrażliwia, by wsłuchać się w potrzeby dziecka, spędzać z nim więcej czasu. – mówi Monika Welz.

Jak zaznacza Izabella Pawłowska z Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, MOPS Wrocław oraz inne służby mają ręce pełne pracy. Tylko w zeszłym roku we Wrocławiu było wszczętych ponad 2800 procedur Niebieskiej Karty.

Kampanii „Wrocław bez przemocy” towarzyszą zajęcia prowadzone we wrocławskich szkołach oraz w Kinie Nowe Horyzonty. Przez najbliższe towarzyszy im wystawa nt. nazywania i radzenia sobie z emocjami.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content