Otwarcie Dolnośląskiego Centrum Leczenia Spastyczności i Dystonii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego

fot. Radio Rodzina

We wrocławskim szpitalu przy ul. Koszarowej zostało otwarte jedno z największych centrów leczenia pacjentów ze spastycznością i dystonią w Polsce. Zespół specjalistów jest gotowy, by zaoferować kompleksowe wsparcie osobom po udarach mózgu.

O pierwszym na Dolnym Śląsku ośrodku tego typu mówi ordynatorka oddziału neurologii WSS im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Katarzyna Mariańska.

Zapytaliśmy, z jakimi dolegliwościami mogą zgłaszać się pacjenci, a także jak wygląda oferowana przez placówkę pomoc.

Kto wchodzi w skład zespołu, który będzie opiekował się osobami ze spastycznością lub dystonią?

Ewa Mulek, specjalista neurolog ze szpitala przy ul. Koszarowej, zdradziła nam, na czym najbardziej zależało twórcom Dolnośląskiego Centrum Leczenia Spastyczności i Dystonii.

Dowiedzieliśmy się, jak wygląda proces leczenia i z jakimi wyzwaniami mierzą się pacjenci cierpiący na spastyczność i dystonię.

Pacjentów do Programu może kierować każdy lekarz np.: lekarz POZ, neurolog lub inny specjalista. Pacjent może skontaktować się bezpośrednio lub telefonicznie ze szpitalem. Wówczas będzie umówiony na wizytę kwalifikującą, ustalającą plan leczenia, tel.71 395 76 43.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content