„Kolędy Narodów”. Mate. O i przyjaciele we wrocławskim CK Agora

fot. Radio Rodzina

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert „Kolędy Narodów” Mate.O i przyjaciele w CK Agora we Wrocławiu. Nawet w najodleglejszych zakątkach świata i jego historycznych krainach, pośród wielu narodów i języków, od 2000 lat, z pokolenia na pokolenie jest wyśpiewywana historia o narodzeniu Chrystusa. W koncercie KOLĘDY NARODÓW muzycy czerpią z przebogatych tradycji muzycznych wielu narodowych kultur tworząc wieloetniczny charakter brzmienia tej  historii.

Cześć z tych wspaniałych bożonarodzeniowych hymnów zostało przełożonych z najstarszych języków świata, niektórych już nie używanych, a będących zabytkiem kultury narodów i regionów. Muzycy wykonują w polskich tłumaczeniach m.in. kolędy ukraińskie, angielskie, niemieckie, irlandzkie, sycylijskie i również te, które znamy bardzo dobrze, nasze polskie.

Wydarzenie odbędzie się 10.12 o godz. 18.00.

Skład zespołu:

Mate.O – głos, gitara, bouzouki
Joachim Mencel – lira korbowa
Kasia Gacek-Duda – flety etniczne
Adeb Chamoun – instrumenty perkusyjne

Mate.O – Kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf. Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku albumem „Totalne Uwielbienie”. Od tamtej pory nagrał kilkanaście albumów m.in. „Jesteś dobry dla mnie”, „Zapominam siebie”, Mate.O Akustyczny i Przyjaciele „Usiądź przy mnie” , „Pieśni Naszych Ojców”, „Król wszechświatów”. Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami TGD oraz New life’m. Współpracował z wybitnymi wykonawcami, m.in. z Natalią Niemen, Darią Zawiałow, Igorem Herbutem, Kamilem Bednarkiem, Marcinem Pospieszalskim, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Janem Smoczyńskmi. Jako Dyrektor Artystyczny od 2017 roku współtworzy Betlejem w Polsce.

bilety:

Bilety dostępne w kasie CK Agora lub na TicketMaster: https://www.ticketmaster.pl/event/koledy-narodow-mate-o-i-przyjaciele-bilety/26645

www organizatora: https://www.ckagora.pl/koledy-narodow-mate-o-i-przyjaciele/

YT: https://www.youtube.com/watch?v=AzDd9kRA3Ao

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content