Obchody Światowego Dnia Młodzieży — Niedziela Młodych 2022

fot. Radio Rodzina

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to czas, kiedy wspólnie przeżywamy Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. W archidiecezji wrocławskiej setki młodych ludzi w ramach Niedzieli Młodych uczestniczy we wspólnej modlitwie, warsztatach i nie tylko.

Ksiądz Mariusz Sobkowiak z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na wrocławskim Ołtaszynie przypomniał nam, jaka jest geneza ŚDM.

Młodzież katolicka przybywa na Ostrów Tumski na zaproszenie metropolity wrocławskiego, abp. Józefa Kupnego, by wspólnie oddać się adoracji i rozmowom. Spotkanie jest też czasem, gdy przypomina się, że młodzi mają realny wpływ na życie Kościoła.

Tegoroczna Niedziela Młodych odbywa się w kilku miejscach na mapie naszej archidiecezji.

Obchody Światowego Dnia Młodzieży przed 2021 rokiem odbywały się w zupełnie innym terminie.

Beata Dymczyk z Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży podzieliła się z nami informacjami nt. tego, co przyciąga młodych do udziału w ŚDM.

Od kilku lat Niedziela Młodych przyciąga setki uczestników.

Diecezjalne obchody ŚDM to też okazja do przygotowania się, do wyjazdu na spotkanie w wymiarze międzynarodowym, które odbędzie się w Lizbonie.

Uczestnicy spotkania podkreślają, że tego rodzaju wydarzenia to czas zjednoczenia się wierzących.

Pierwotnie 38. Światowe Dni Młodzieży miały odbyć się w 2022 roku, ale ze względu na pandemię COVID19 termin uległ zmianie. Międzynarodowe spotkanie z papieżem Franciszkiem odbędzie się w Lizbonie, od 1 do 6 sierpnia 2023.

Zachęcamy do wysłuchania homilii wygłoszonej przez ks. abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content