Już ponad 15 tys. pasażerów skorzystało z połączenia Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie

fot. mat. prasowe

Do nowego rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich, który obowiązuje od września, dodano dwa dolnośląskie miasta: Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie. Zamiast pociągu, to autobusy komunikują mieszkańców Ziemi Kłodzkiej, dając im możliwość dalszej podróży w kierunku największych miast województwa. Połączenie notuje spore zainteresowanie.

-Od uruchomienia komunikacji zastępczej skorzystało już z niej 15 tys. pasażerów – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Został wybrany wykonawca już na 2023 rok, mówi Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

-Komunikacja zastępcza to walka z wykluczeniem komunikacyjnych w naszym regionie, zaznacza Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Stałe połączenie autobusowe planowe jest także w Przemkowie czy Sycowie, mówi Tymoteusz Myrda.

Zapytaliśmy mieszkańców regionu o ich opinie na temat zastępczej komunikacji autobusowej, a także o to, czy ich zdaniem inne miejscowości na Dolnym Śląsku mogłyby skorzystać, gdyby także one zostały skomunikowane w ten sposób.

Od 2004 roku mieszkańcy Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego, miast Kotliny Kłodzkiej, nie mogą korzystać z połączeń kolejowych. Do rozkładów kolejowych wróciły po 18 latach, choć póki co w formie autobusowej komunikacji zastępczej

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content