Od grudnia wraca połączenie do Chocianowa

Na mapę dolnośląskich miast, które mają połączenie kolejowe wraca Chocianów. Dodatkowo do nowego rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich dodano dwa dolnośląskie miasta: Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie, które cieszą się zainteresowaniem podróżujących. Zamiast pociągu, to autobusy umożliwiają mieszkańcom Ziemi Kłodzkiej dalszą podróż w kierunku największych miast województwa. 

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei kończy prace na odcinku prowadzącym do Chocianowa. Kolej ma wrócić do tej miejscowości powiatu polkowickiego po ponad 20 latach.

O połączeniu do Chocianowa, a także kolejnych, które mają być uruchomione w przyszłym roku mówi Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego mówi także o znaczeniu uruchomienia połączenia dla mieszkańców.

Chocianów będzie drugą gminą w powiecie polkowickim, do której będziemy mogli dotrzeć pociągami Kolei Dolnośląskich.

Sukces kolei zastępczej Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie

Do nowego rozkładu jazdy, który obowiązuje od 4 września, dodano dwa dolnośląskie miasta: Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie. Zamiast pociągu, to autobusy komunikują mieszkańców Ziemi Kłodzkiej, dając im możliwość dalszej podróży w kierunku największych miast województwa. 

Został wybrany wykonawca już na 2023 rok, mówi Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Komunikacja zastępcza to walka z wykluczeniem komunikacyjnych w naszym regionie, mówi Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Stałe połączenie autobusowe planowe jest także w Przemkowie czy Sycowie, mówi Tymoteusz Myrda.

Od 2004 roku mieszkańcy Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego, miast Kotliny Kłodzkiej, nie mogą korzystać z połączeń kolejowych. Do rozkładów kolejowych wracają po 18 latach, już 5 września, choć póki co w formie autobusowej komunikacji zastępczej

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content