Wojewoda Dolnośląski o obchodach Święta Niepodległości w Lubaniu

fot. Radio Rodzina

W tym roku Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada odbędą się w Lubaniu. Z wojewodą Jarosławem Obremskim rozmawiamy o programie uroczystości, spotkaniach ze świadkami historii i wyzwaniach patriotyzmu.

-Jest dla mnie bardzo ważne, aby wojewódzkie obchody nie odbywały się tylko we Wrocławiu. W ten sposób chcę podkreślić także znaczenie większych i mniejszych miejscowości na Dolnym Śląsku – mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Obchody w Lubaniu rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 10:30 pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego, Andrzeja Siemieniewskiego. Potem nastąpi uroczysty apel, przemówienia, ślubowanie uczniów z Zespołu Szkół im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej oraz koncert orkiestry. W programie jest ponadto pokaz sprzętu wojskowego.

-Ten 11 listopada różni się od tych, które były ostatnimi latami, ponieważ mamy większe poczucie zagrożenia zewnętrznego. – dodaje Jarosław Obremski. Zapytaliśmy o edukację patriotyczną i tradycje przekazywane przez rodziców oraz dziadków. Lata powojenne i okres zmian były bowiem kolejnym sprawdzianem dla Polaków z miłości ojczyzny.

Na rozmowę zapraszamy w piątek, 11 listopada po godz. 10:10.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content